Oλλανδία

Έχασε η Γκρόνινγκεν στο ντεμπούτο του Μαντούρο (video)

Η Ουτρέχτη στην δεν χάνει στην έδρα της και η Γκρόνινγκεν τα βρίσκει σκούρα… εκτός. Η παράδοση συνεχίστηκε και στην τέταρτη αγωνιστική της Eredivisie, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 2-0.

Χωρίς να δυσκολευτεί η Ουτρέχτη επικράτησε 2-0 της Γκρόνινγκεν στην τέταρτη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες επιβεβαίωσαν την παράδοση που θέλει την Ουτρέχτη δυνατή στην έδρα της και την Γκρόνινγκεν να δυσκολεύεται ιδιαίτερα. Έτσι, από νωρίς οι γηπεδούχοι έδειξαν την… όρεξή τους, με τον Ράμσελαρ να ανοίγει το σκορ στο 29’.

Στο ημίχρονο φόρεσε για πρώτη φορά την φανέλα της Γκρόνινγκεν ο Χέντβιγκες Μαντούρο. Ο πρώην του ΠΑΟΚ επέστρεψε στο ολλανδικό πρωτάθλημα, μετά την παρουσία του στον Άγιαξ μέχρι το 2008, όμως η παρουσία του δεν άλλαξε τα δεδομένα για τους φιλοξενούμενους.

Η Ουτρέχτη συνέχισε τις ευκαιρίες, με τον Λέτσερτ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να διπλασιάζει τα τέρματα, μετά από φοβερή ατομική ενέργεια του Χάλερ.