Oλλανδία

Σούπερ ανατροπή επί της Φίτεσε... και 2/2 για την Αϊντχόφεν!

Πετυχαίνοντας τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Αϊντχόφεν έφυγε με σημαντικό διπλό από την έδρα της Φίτεσε (1-3), ξεκινώντας έτσι με το 2/2 στη φετινή Eredivisie!

Το 2/2 στη φετινή Eredivisie έκανε η Αϊντχόφεν το βράδυ του Σαββάτου (19/08), φεύγοντας με δύσκολο διπλό από την έδρα της Φίτεσε (1-3).

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με γκολ του Φαν Χίνκελ, με την PSV από την πλευρά της να απαντά στην επανάληψη, «χτυπώντας» τρεις φορές με τους Σαϊμάρι (48'), Βέρτεσεν (64') και Ντε Γιονγκ (70') για την ανατροπή στο Άρνεμ.

Έστω και δύσκολα, η ομάδα του Πίτερ Μπος πήρε ένα σημαντικό τρίποντο και εκμεταλλευόμενη την γκέλα του Άγιαξ το μεσημέρι του Σαββάτου, πήρε από νωρίς το πάνω... χέρι, αλλά και ένα μικρό προβάδισμα στην κούρσα του τίτλου.