Γενικά

«Φρένο» από την Παρτιζάν στον Ερυθρό Αστέρα!

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Ερυθρός Αστέρας, που ηττήθηκε με 2-0 από την Πατρίζαν, στο ντέρμπι του Βελιγραδίου.

Σπουδαία νίκη, στο ντέρμπι του Βελιγραδίου, πέτυχε η Παρτίζαν, που επικράτησε με 2-0 του Ερυθρού Αστέρα.

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς και αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League, γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, μετά από ένα εντυπωσιακό σερί έξι συνεχόμενων νικηφόρων ματς.

Ο Σουμάχ στο 83ο λεπτό άνοιξε λογαριασμό για την Παρτίζαν στο 83’, ενώ μετά την αποβολή του Βούλιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη, οι γηπεδούχοι σφράγισαν οριστικά τη σπουδαία αυτή νίκη.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τόσιτς, ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 2-0 για την ομάδα του Μπίρμπας Νάτχο.

Partizan [1] - 0 Red Star Belgrade : S.Soumah 81' from r/soccer