Αγγλία

Γκολάρα ο Μιλιβόγεβιτς… ανατροπάρα η Πάλας!

Με μια… φωτοβολίδα του Λούκα Μιλιβόγεβιτς στο 80', η Κρίσταλ Πάλας έφερε «τούμπα» τη Σαουθάμπτον και πανηγύρισε μεγάλο «διπλό» σωτηρίας (1-2)! Νίκη 2-0 για την Τότεναμ στην Ουαλία επί της Σουόνσι.

Μεγάλο διπλό, με την υπογραφή του Λούκα Μιλιβόγεβιτς πήρε η Κρίσταλ Πάλας!

Μετά το μπλόκο που έβαλε στην Μάντσεστερ Σίτι, η ομάδα του Λονδίνου «βούλιαξε» τη Σαουθάμπτον, επικρατώντας 2-1 με τρομερή ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ήλεγξαν το ματς στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας και τα ηνία του σκορ με το ψύχραιμο σουτ του Λονγκ στο 17’. Η ισοφάριση για την Πάλας ήρθε στο 69’ με πλασέ του ΜακΆρθουρ, ενώ την… τελευταία κουβέντα για το τελικό 2-1 είπε ο Μιλοβόγεβιτς στο 80’ με δυνατό σουτ έξω από το ημικύκλιο της περιοχής.

Το γκολ του Λούκα Μιλιβόγεβιτς:

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Τότεναμ στην έδρα της Σουόνσι, περνώντας δύσκολα με 2-0. Το σύνολο του Ποκετίνο κατάφερε να προηγηθεί στο 12’ με γκολ-οφσάιντ του Γιορέντε. Και παρά τον απόλυτο έλεγχο και τις ευκαιρίες, δεν κατάφερα να «κλειδώσουν» το τρίποντο, παρά μόνο στο 89’ όταν ο Ντέλε Άλι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα σε διπλή προσπάθεια από ασίστ του Κέιν.

Ανατροπή… σωτηρίας πανηγύρισε η Γουέστ Χαμ με σκορ 2-1 επί της Γουέστ Μπρομ.

Τα «σφυριά» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 30’, όταν το ψηλοκρεμαστό σουτ του Μακλίν κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα. Με «ήρωα» τον Κάρολ, όμως, κατάφερε να πάρει το τρίποντο που την απομάκρυνε από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο 28χρονος επιθετικός έφερε το ματς στα ίσα στο 59’ και με δύσκολο πλασέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψε» το πολύτιμο τρίποντο.