Γαλλία

Καθάρισε ο Τσούπο-Μότινγκ την Τουλούζ του Κουλούρη

Με πρωταγωνιστή τον Τσούπο-Μότινγκ που είχε περάσει στο ματς αντί του τραυματία, Καβάνι, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 4-0 της Τουλούζ του Ευθύμη Κουλούρη.

Μόλις για ένα ημίχρονο μπόρεσε να αντισταθεί στην Παρί Σεν Ζερμέν η Τουλούζ του Ευθύμη Κουλούρη.

Οι πρωταθλητές πατώντας... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησαν 4-0, πετυχαίνοντας όλα τους τα γκολ σε αυτό το χρονικό διάστημα και έχοντας έναν απρόσμενο πρωταγωνιστή. Ο λόγος για τον Τσούπο-Μότινγκ που μπήκε στο ματς μόλις στο 14’ αντί του τραυματία Καβάνι.

Ο επιθετικός της Παρί άνοιξε το σκορ στο 50’, ενώ με αυτογκόλ ο Γκονσάλβες στο 55’ διαμόρφωσε το 2-0. Τη νίκη των γηπεδούχων υπέγραψε ο Τσούπο-Μότινγκ στο 75’ πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαρκίνιος στο 83’.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ευθύμης Κουλούρης χρησιμοποιήθηκε και πάλι ως βασικός και αντικαταστάθηκε στο 60’, ενώ για την Παρί εκτός του Καβάνι, αποχώρησαν με πρόβλημα τραυματισμού τόσο ο Εμπαπέ, όσο και ο Αμπντού Ντιαλό.