Βέλγιο

Με «τεσσάρα» επέστρεψε στις νίκες η Σταντάρ

Μετά την ήττα από την Άντερλεχτ, η Σταντάρ Λιέγης επέστρεψε στις νίκες που την διατηρούν στην κορυφή της βαθμολογίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 4-1 της Οστάνδης.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα που της διατήρησαν στην κορυφή του βέλγικου πρωταθλήματος επέστρεψε η Σταντάρ Λιέγης.

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Άντερλεχτ, η ομάδα του Τσίμιροτ (βρήκε δίχτυα στο ματς), ξέσπασε απέναντι στην Οστάνδι, επικρατώντας εκτός έδρας με 4-1. Δύο γκολ για Λιστάινε, και από ένα οι Τσίμιροτ και Μπαστιάν, χάρισαν τη νίκη στην ομάδα της Λιέγης. Ο Σακαλά είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 για τους γηπεδούχους στο 31ο λεπτό

Το εμπόδιο της Σεντ Τρούιντεν δεν μπόρεσε να ξεπεράσει η Μπέβερεν του Φιορίν Ντουρμισάι, που ήρθε ισόπακη εκτός έδρας με 1-1. Ο Ντιέρκλ στο 62’ πέτυχε το γκολ των φιλοξενούμενων με τον Τεισέιρα στο 90' να ισοαφαρίζει. Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε ως αλλαγή και αγωνίστηκε περίπου 35 λεπτά.