Ελλάδα

Μέτρησε γκολ από σουτ που κατέληξε άουτ στη Β' Πειραιά (video)

Απίστευτο κι όμως... ελληνικό.

Σε αγώνα της Β' Πειραιά για την άνοδο στην Α' Πειραιά ανάμεσα στον Πειραϊκό και τον ΑΟΚ Φαλήρου καταλογίστηκε γκολ με την μπάλα να περνά από τρύπιο δίχτυ και να ξεγελά τους διαιτητές!

Ο Πειραϊκός υποδεχόταν τον ΑΟΚ Φαλήρου με τους φιλοξενούμενους να θέλουν μόνο τη νίκη για να πάρουν την άνοδο στην Α' Πειραιά. Το Φάληρο προηγήθηκε στο 4', ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν έγινε η μεγάλη γκάφα. Το σουτ πέρασε εμφανώς δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας, ωστόσο από μια τρύπα στο πλαϊνό δίχτυ κατέληξε στο βάθος της εστίας και ο διαιτητής σε συνεννόηση με τον βοηθό του έδειξαν σέντρα προκαλώντας διαμαρτυρίες από τη μια πλευρά και πανηγυρισμούς από την άλλη.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου «μπαλώθηκε» η τρύπα στα δίχτυα και το παιχνίδι έληξε 2-2, αποτέλεσμα που δεν ευνόησε καμία από τις δύο ομάδες αλλά την Αναγέννηση Μοσχάτου που με το 2-1 επί του Ολυμπιακού Κερατσινίου κατέλαβε την πρώτη θέση.