Αγγλία

Μπήκαν δέκα γκολ σε ματς της Αγγλίας!

Το 0-1 στο 7’, είχε γίνει 7-1 στο 66’.

Όλες οι μικρές κατηγορίες στην Αγγλία έκαναν σέντρα σήμερα και ένα παιχνίδι είναι αλήθεια πως… έκλεψε τις εντυπώσεις.

Διότι όσο και να λέμε πως το θέαμα στο Νησί είναι συχνό φαινόμενο, το να βλέπεις δέκα γκολ σε μία αναμέτρηση, παραμένει αξιοσημείωτο γεγονός!

Ο λόγος για το Λούτον-Γέοβιλ, στην League Two, το οποίο έληξε… 8-2!

Τι το ήθελαν οι φιλοξενούμενοι να προηγηθούν στο 7’; Στη συνέχεια έχασαν τ’ αυγά και τα πασχάλια!

Πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος (και πιο συγκεκριμένα ως το 38’) οι γηπεδούχοι είχαν σκοράρει… πέντε φορές και είχαν μετατρέψει σε θρίαμβο το παιχνίδι.

Μάλιστα, στο 66’ οι παίκτες της Λούτον έφτασαν να προηγούνται με έξι γκολ διαφορά (7-1), προτού… μειώσει προς στιγμήν η Γέοβιλ και μπει στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων το… κερασάκι στη τούρτα για το τελικό σκορ.