Γ' Εθνική

Μπλόκαρε την Καλαμάτα ο Διαγόρας!

Στη Ρόδο σταμάτησε το αήττητο σερί της Καλαμάτας, με τον Διαγόρα να επικρατεί 2-0 για τη 4η στροφή της Football League. Τρίποντα και για Ιωνικό και Αιγάλεω κόντρα σε Ιαλυσό (1-0) και Νίκη Βόλου (2-0)

Μεγάλη νίκη με 2-0 επί της Καλαμάτας πήρε ο Διαγόρας Ρόδου για την τέταρτη αγωνιστική της Football League. Οι Ροδίτες αιφνιδίασαν τους πρωτοπόρους και προηγήθηκαν μόλις στο δεύτερο λεπτό, με τον Παπαδόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τρομερή ευκαιρία για την ισοφάριση στο 82’, με εκτέλεση πέναλτι του Ράκιτς που μπλόκαρε ο Τσέλιος. Τρία λεπτά αργότερα ο Μπαρμπαρούσης τους «τιμώρησε» διαμορφώνοντας το τελικό 2-0, που οδήγησε την Καλαμάτα στην πρώτη της φετινή ήττα και

Στα τρίποντα επέστρεψε ο Ιωνικός με νίκη επί του Ιάλυσου με 1-0, έχοντας μεγάλο σκόρερ τον Καλλέργη στο 78’, ενώ το Αιγάλεω επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου, που ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ροχάνο στο 72’.

Άνετη νίκη με σκορ 3-0 πήρε ο Θεσπρωτός επί της Τριγλίας, που έπαιξε για σχεδόν ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Νόνη, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 48’ και κατέρρευσαν. Τα τέρματα διπλασίασε ο Κόλλας στο 52’, ενώ στο 74’ ο Ντάλα Κόστα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.