Αγγλία

Στο… ρελαντί απέκλεισε τη Φούλαμ η Σίτι

Δίχως να πατήσει γκάζι, η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε 4-0 εντός τη Φούλαμ και συνεχίζει στο Κύπελλο.

Άνετη πρόκριση για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία «πάτησε» τη Φούλαμ (4-0 εντός έδρας) και πέρασε στον 5ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «πολίτες» παρατάχθηκαν με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή τους, όμως δεν έδειξαν να επηρεάζονται ιδιαίτερα και πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο 20λεπτο, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με 10 παίκτες στο 6’ λόγω αποβολής του Ριμ, που ανέτρεψε τον Ζεσούς. Στο 8’ ο Γκιουντογάν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 1-0, ενώ στο 19’ ο Μπερνάρντο Σίλβα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Γκουαρδιόλα.

Στο 60’ ο Νταβίντ Σίλβα σημάδεψε το δοκάρι, ενώ με δύο γκολ από κεφαλιές του Ζεσούς στο τελευταίο 20λεπτο (72’, 75’), η Σίτι έφτασε στο τελικό 4-0 και σφράγισε τη νίκη-πρόκριση.