Γκολ με το… καλησπέρα ο Παναθηναϊκός: 1-0 με Τζούριτσιτς στο 3’

Ο Παναθηναϊκός βρήκε το γρήγορο γκολ απέναντι στον Ατρόμητο, με τον Μλαντένοβιτς να σεντράρει και τον Τζούριτσιτς να εκτελεί με το κεφάλι για το 1-0 στο 3ο λεπτό.

Με τα... μπούνια μπήκε στο εξ αναβολής ματς της 1ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League με αντίπαλο τον Ατρόμητο στη Λεωφόρο.

Και αυτό διότι μόλις στο 3ο λεπτό, ο Μλαντένοβιτς με πάρε-βάλε σέντρα στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων βρήκε τον Τζούριτσιτς ο οποίος με ωραία κεφαλιά εκτέλεσε τον Τσιντώτα για το 1-0, σε ένα ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Με τη φάση να ξεκινά από εξαιρετική μπαλιά του Ρούμπεν προς τον Σέρβο μπακ-χαφ.