Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

21:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξ αναβολής αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 1η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
Κι εδώ το βασικό σχήμα του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
Σε επίπεδο απουσιών να θυμίσουμε ότι οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στην βοήθεια των τραυματιών Χουάνκαρ, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον και του ανέτοιμου Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Στην απέναντι πλευρά, δε, δεν είναι διαθέσιμοι για την ομάδα των δυτικών προαστίων οι επίσης τραυματίες Ντιρκς και Τζοβάρας και ο τιμωρημένος Κούντε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Ζέκα, Ιωαννίδης, Μπερνάρ, Τσέριν, Μαντσίνι, Κώτσιρας, Αράο και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
Ενώ στον πάγκο του Ατρόμητου θα βρίσκονται οι Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Ρομπάιγ, Φριντγιόνσον, Αντζιέλσκι, Κιβρακίδης, Κουέν, Ιμερέκοφ και Τσακμάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
Περίπου 8.000 κόσμος βρίσκεται αυτή την ώρα στις κερκίδες του γηπέδου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
21:12
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος του Συνδέσμου Αργολίδος, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστομένης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας. Εικόνα live 21976757/56493.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
21:18
Τα δύο «πέταλα» έχουν σχεδόν γεμίσει, πλέον. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
Να πούμε, επίσης, ότι λίγες ημέρες μετά την απόφαση να «κρεμάσει» τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια ο Μάρκους Μπεργκ παραχώρησε συνέντευξη που φιλοξενείται στο Match Programme της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Ανάβουν και κάποια καπνογόνα, ως... είθισται! by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
2' Φάουλ του Ντε Μποκ στον Παλάσιος, καταλογίζεται επιθετικό, ωστόσο... by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
3' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τη σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερά και τον επερχόμενο Τζούριτσιτς με κεφαλιά λίγο έξω από την περιοχή να ανοίγει από νωρίς το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
4' Διακοπή στο ματς, καθώς είναι πεσμένος στο έδαφος ο Γκονζάλες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό, χάρη σε ένα πολύ όμορφο τέρμα, που ξεκινάει από την οξυδέρκεια του Ρούμπεν, ενώ ακολουθεί η σέντρα ακριβείας του Μλαντένοβιτς και το τελείωμα του Τζούριτσιτς, που φτάνει ήδη τα τρία γκολ! Για να δούμε πως θα διαχειριστεί και ο Ατρόμητος αυτή την συνθήκη, τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
10' Νέα διακοπή, τώρα για τραυματισμό του Κεσχρίντα από σύγκρουση με τον Βέρμπιτς.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
11' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Βέργου έξω από την περιοχή να περνάει ελάχιστα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
13' Σέντρα του Καμαρά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
14' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, το κερδίζει ο Βαγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
15' Εκτέλεση του Βιλένα στο δεύτερο δοκάρι, απομακρύνει η άμυνα του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
18' Γέμισμα του Σένκεφελντ για τον Σπόραρ, που κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
20' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από δεξιά, μετά το διώξιμο του Γεντβάι, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
23' Γρήγορη αντεπίθεση του Ατρομήτου, με τον Γιουμπιτάνα να φτάνει στην περιοχή, να κάνει προσποίηση στον Μλαντένοβιτς και να σουτάρει, αλλά να αστοχεί. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Οι «πράσινοι» δεν έχουν καταφέρει να βρουν άλλη φάση μετά το 1-0, για να βάλουν ένα δεύτερο γκολ και να «καθαρίσουν» από νωρίς το «τρίποντο», αφού έχουν την κατοχή της μπάλας αλλά όχι και σωστή κυκλοφορία. Με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν επικίνδυνοι στην κόντρα επίθεση σε μια-δύο περιπτώσεις και να φανερώνουν τις... προθέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
29' Διακοπή λόγω του τραυματισμού του Βέρμπιτς και του Κεσχρίντα, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
33' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, από την πολύ ωραία ενέργεια του Τζούριτσιτς που περνάει τον Τζαβέλλα και βγάζει στα πλάγια τον Παλάσιος, ο οποίος από τα όρια της περιοχής και δύσκολη θέση, πιάνει εκπληκτικό διαγώνιο σουτ για να νικήσει τον Τσιντώτα για το 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
36' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Μλαντένοβιτς, ο Βέρμπιτς δεν πιάνει καλή κεφαλιά αλλά η μπάλα βρίσκει στον Ντε Μποκ και περνά κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
37' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό. Ρολάρει σε έναν αντίπαλο και σουτάρει μέσα από την περιοχή ο Βέρμπιτς, αλλά ο Τσιντώτας μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
41' Ο Παλάσιος πέφτει στην περιοχή από μαρκάρισμα του Ασεβέδο, αλλά ο Μανούχος λέει να συνεχιστεί το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
42' Φάουλ υπέρ του Ατρόμητου τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
Διακοπή στο παιχνίδι, με τον Μανούχο να ειδοποιείται από το VAR για την προηγούμενη φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
Ο Μανούχος πάει στο VAR για να δει την φάση με τον Παλάσιος, καταλογίζει το πέναλτι και αποβάλλει τον Ασεβέδο με απευθείας κόκκινη κάρτα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
45'+1' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
45'+3' Λήξη του πρώτου μέρους, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 3-0 του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
Ο Παναθηναϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια της Λεωφόρου έχοντας... κάνει την δουλειά. Με τους Τζούριτσιτς και Παλάσιος πρωταγωνιστές, έχοντας γκολ και ασίστ ο πρώτος, γκολ και κερδισμένο πέναλτι ο δεύτερος,προηγούμενος με 3-0 του Ατρόμητου -που παίζει και με παίκτη λιγότερο- πλέον, λογικά, θα υπάρξει η ανάλογη διαχείριση από πλευράς Ιβάν Γιοβάνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
Χωρίς αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη ο ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
Γιουμπιτάνα έξω, Ιμερέκοφ μεσα για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:38
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
48' Σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερά, κεφαλιά του Παλάσιος στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει με δυσκολία ο Τσιντώτας! by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
52' Ο Σπόραρ σκοράρει, αλλά ο Μανούχος καταλογίζει φάουλ νωρίτερα, πάνω στον Καμαρά από τον Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
54' Νέα προσπάθεια των γηπεδούχων, με το σουτ του Βέρμπιτς να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
57' Φρίντγιονσον αντί Γκονζάλες για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
58' Μπαίνει ο Ζέκα μέσα σε αποθέωση αντί του Βιλένα, αλλά και ο Αράο στη θέση του Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
60' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Σπόραρ να εκμεταλλεύεται το λάθος του Έρλινγκμαρκ, να περνάει και τον Τσιντώτα, για να πασάρει στον επερχόμενο Τζούριτσιτς ο οποίος με διπλή προσπάθεια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:56
Δεν έχει διάθεση να... σταματήσει ο Παναθηναϊκός, από ότι φαίνεται... Τρομερά αλτρουιστής για σέντερ φορ ο Σπόραρ στη φάση του 4-0. Στα highlights και η αποιθέωση του Ζέκα από όλο το γήπεδο, στην επιστροφή του στη Λεωφόρο μετά από έξι χρόνια! by Σπύρος Σιαμπλής
23:01
68' Διπλή αλλαγή για τους Περιστεριώτες. Αντζιέλσκι αντί Βέργου και Κουέν αντί Βαλένσια. by Σπύρος Σιαμπλής
23:02
69' Ο Γερεμέγεφ αντικαθιστά τον Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:06
71' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Αντζιέλσκι να βγαίνει απέναντι στον Λοντίγκιν, αλλά το τελείωμά του περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
23:10
73' Ωραίο γύρισμα του Γερεμέγεφ για τον Βέρμπιτς, αλλά πρόλαβε ο Ντε Μποκ και έδιωξε. by Σπύρος Σιαμπλής
23:10
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούμπεν, στην αγκαλιά του Τσιντωτα η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
79' Διπλή αλλαγή από τον Γιοβάνοβιτς, Κώτσιρας αντί Βαγιαννίδη και Ιωαννίδης αντί Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
Τελευταίο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση. by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
by Σπύρος Σιαμπλής
23:18
86' Αποβολή για τον Ζέκα, με δέκα ο Παναθηναϊκός! Ο Πορτογάλος πήγε να τσιμπήσει την μπάλα, αλλά δεν πρόλαβε και βρήκε τον Κεσχρίντα με τις τάπες στο γόνατο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
Ο Ζέκα έβαλε τα κλάματα, απίστευτη στιγμή... by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
88' Κιβρακίδης αντί Κεσχρίντα για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:23
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
23:24
90'+1' Πέσιμο του Γερεμέγεφ στην περιοχή, «παίζετε» από τον Μανούχο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:25
90'+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 5-0! Μετά από ωραία μπαλιά του Βαγιαννίδη στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, ο Παλάσιος έκανε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά πάνω από τον Τσιντώτα, με τον Γερεμέγεφ να ακουμπά την μπάλα προ της γραμμής και να τη στέλνει στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
Δεύτερο φετινό γκολ για τον Σουηδό, σε διαδοχικά ματς μάλιστα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναθηναϊκός με μια γεμάτη εμφάνιση, διέλυσε με 5-0 σκορ τον Ατρόμητο, επέστρεψε στις νίκες και βρίσκεται στο -3 από τον Ολυμπιακό, λίγες ημέρες πριν το μεγάλο ντέρμπι των δύο ομάδων στο Φάληρο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:28
Στους 16 βαθμούς οι πράσινοι, με τον Τζούριτσιτς να σκοράρει δύο τέρματα, ενώ από ένα πέτυχαν οι Παλάσιος, Σπόραρ, Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:29
Με δέκα τελείωσαν το ματς αμφότεροι. Ο Ατρόμητος λόγω αποβολής του Ασεβέδο, ο Παναθηναϊκός λόγω αποβολής του Ζέκα. by Σπύρος Σιαμπλής