Το οφσάιντ που θα ‘βαζε φωτιά στο ΟΑΚΑ (video)

Ένα λάθος που θα τίναζε στον αέρα το ΑΕΚ-Ατρόμητος έκανε ο α’ βοηθός διαιτητή. Στις καθυστερήσεις άφησε τον (ευρισκόμενο σε θέση οφσάιντ) Μπάλλα να πιάσει κεφαλιά, που ευτυχώς σταμάτησε στο δοκάρι.

Μια λαμπάδα στο μπόι του… αριστερού δοκαριού του Μπαρόχα πρέπει ν’ ανάψει ο πρώτος βοηθός του διαιτητή Κομίνη.

Γιατί ήταν εκείνο που τον γλίτωσε από ένα εγκληματικό λάθος στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (κι ενώ η «Ένωση» προσπαθούσε να προστατεύσει το υπέρ της 1-0) ο Μπάλλας πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας κι έκανε την κεφαλιά.

Για καλή τύχη του βοηθού ωστόσο -αλλά και του αποτελέσματος του αγώνα που τελικά δεν αλλοιώθηκε- το δοκάρι απέτρεψε μια ισοφάριση που θα ‘βαζε «φωτιά» στο ΟΑΚΑ.