Αγγλία

Τρομερές ευκαιρίες για το 2-0 η Άρσεναλ στον τελικό (video)

Μια ανάσα από δεύτερο γκολ στον τελικό Κυπέλλου με την Τσέλσι έφθασε η Άρσεναλ στο 16’, το 19’ και το 31', αλλά ο Εζίλ στη μια περίπτωση και ο Γουέλμπεκ σε δύο φάσεις δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Πολύ κοντά σε δεύτερο τέρμα στον τελικό με την Τσέλσι έφθασε η Άρσεναλ στο 16ο λεπτό, το 19' και το 31ο λεπτό.

Οι «κανονιέρηδες» άγγιξαν το 2-0 με τον Εζίλ στο 16’, που έκανε ωραίο πλασέ, αλλά ο Κέιχιλ με τακουνάκι γλίτωσε την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση.

Gary Cahill Crucial Goal Line Save vs Mesut Ozil! από wifutty

Στο 19' ο Εζίλ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γουέλμπεκ έκανε την κεφαλιά η οποία σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.

Danny Welbeck Hits the post HD - Arsenal 1-0... από YNWAHD

Στο 31', ο Άγγλος φορ συνεργάστηκε ωραία με τον Μπεγερίν, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει, καθώς ο Κέιχιλ έσωσε την ομάδα του την ύστατη στιγμή.