Σκωτία

Έκανε την έκπληξη στην πρεμιέρα η Σεντ Μίρεν!

Η Σεντ Μίρεν ξεκίνησε με μεγάλο αποτέλεσμα την πορεία της στο πρωτάθλημα Σκωτίας, επικρατώντας 3-2 της Χιμπέρνιαν.

Σπουδαία εκκίνηση για τη Σεντ Μίρεν! Η ομάδα του Στέφεν Ρόμπινσον επικράτησε 3-2 της Χιμπέρνιαν εκτός έδρας, κάνοντας την μεγάλο έκπληξη και ξεκίνησε την πορεία της στο πρωτάθλημα με ένα φοβερό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 στο 17’. Αρχικά, ο Ο’Χάρα με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 15’, ενώ δύο λεπτά μετά ο Ολουσάνια έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του, με το σκορ να μένει ως έχει ως το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο δεύτερο μέρος να κάνουν το come-back τους. Διότι στο 72’ ο Λε Φοντρέ μείωσε στο σκορ για τη Χιμπέρνιαν, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ντόιτζε έφερε το ματς στα ίσα (2-2).

Η Σεντ Μίρεν, πάντως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και ο Γκρέιβε σόκαρε τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 για τους φιλοξενούμενους.