Πόλο

Βγήκε βόλτα στο Περιστέρι η Βουλιαγμένη

Με περισσή άνεση, η Βουλιαγμένη «καθάρισε» 19-9 στο Περιστέρι τον τοπικό ΓΣ σε εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας της Α1 πόλο γυναικών.

Η Βουλιαγμένη «έπνιξε» 19-9 στο Περιστέρι τον τοπικό ΓΣ σε εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας της Α1 πόλο γυναικών και ξεκίνησε με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα μετά την ολοκλήρωση των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο ΝΟΒ δέχτηκε μόλις δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δέκα από τα 28 συνολικά γκολ σημειώθηκαν στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης.

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 1-5, 2-6, 5-5

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Ζαφειράκη, Πετάση, Λαλούση, Γροζοπούλου 2, Αποστολίδου, Κόλλια 1, Σκαρμούτσου, Μπερίκου, Πέττα, Λασκαρίδου 4, Κάσσαρη 2, Γκότζια, Καραγιάννη

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα 1, Καλογεροπούλου 1, Ελληνιάδη 4, Γιαννοπούλου 1, Κρασσά 1, Σλίκινγκ 3, Κουρεμέτη, Λαγού, Ανδρεάδη 1, Τζούστρα 5, Αγγελίδη 2, Λουπάκη, Καπετοπούλου, Βάλβη