Ολυμπιακός-Γουλβς

21:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-Γουλβς για τους "16" του Europa League by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 22:00 στο κεκλεισμένων των θυρών (λόγω του κορωνοϊού) «Γ. Καραϊσκάκης» by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Τηλεοπτικά θα υπάρχει κάλυψη από το Cosmotesport2, ενώ θα μεταδοθεί και από το κανάλι της Cosmote TV στο youtube. Χωρίς συνδρομή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Εδώ βλέπετε το pregame by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Ραδιοφωνικά θα υπάρχει φυσικά μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94.6, σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Η ρεβάνς είχε προγραμματιστεί για την επόμενη Πέμπτη, αλλά με την κατάσταση που επικρατεί λόγω του κορωνοϊού, λογικά δεν θα υπάρχει δράση στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις την επόμενη εβδομάδα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Πάμε να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα από το sport-fm.gr και τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Καμαρά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Γουλβς (Νούνο): Ρουί Πατρίσιο, Σαΐς, Κοαντί, Μπόλι, Βινάγκρε, Ντόχερτι, Νέβες, Μουτίνιο, Ζότα, Τραορέ, Χιμένες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Φορτούνης, Λοβέρα, Τοροσίδης, Παπέ Σισέ, Γκασπάρ και Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ρούντι, Ζορντάο, Νέτο, Ποντένσε, Ντεντόνκερ, Κίλμαν, Μπουρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Διαιτητής: Κλεμάν Τουρπέν (Γαλλία), Βοηθοί: Νικολά Ντανός - Σιρίλ Γκρινγκορέ. Τέταρτος: Φρανκ Σνάιντερ, ενώ στο VAR: Φρανσουά Λετεσιέ AVAR: Ζερόμ Μπρισάρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτικό προφίλ της Γουλβς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Κι εδώ το αγωνιστικό προφίλ της Γουλβς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
Επιστροφή για τον Κώστα Φορτούνη σε αποστολή του Ολυμπιακού, ενώ ο Σεμέδο που ήταν τιμωρημένος (λόγω καρτών) στη ρεβάνς με την Άρσεναλ επιστρέφει στην ενδεκάδα σε ευρωπαϊκό ματς. Διότι είχε παίξει και κόντρα στον ΠΑΟΚ ενδιάμεσα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
21:55
Πρόκειται επίσης για την επιστροφή του Ντάνιελ Ποντένσε σε γνώρισμα λημέρια. Είναι στον πάγκο ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
7' Το εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, προσπάθησε για την κεφαλιά ο Μπα, έδιωξε η αντίπαλη άμυνα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
8' Κερδισμένο φάουλ για τον Τσιμίκα από τα αριστερά. Κίτρινη στον Ντόχερτι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Το εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, στην αγκαλιά του Ρουί Πατρίσιο η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
Κάνει κατοχή της μπάλας ο Ολυμπιακός. Τον περιμένει η Γουλβς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
Γενικότερα είναι κάτι που το κάνει ο αγγλικός σύλλογος, αφήνει την μπάλα στον αντίπαλο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
14' Σέντρα του Τσιμίκα, κεφαλιά του Μασούρα και κόρνερ μετά από κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
23' Εκτός περιοχής σουτ του Καμαρά, μπλόκαρε ο Ρουί Πατρίσιο χωρίς να δυσκολευτεί by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
24' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός, ο Ελ Αραμπί είναι εκτεθειμένος και υποδεικνύεται με την ολοκλήρωση της φάσης (λόγω VAR). Για την ιστορία ο Μασούρας έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
27' Κάκιστο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει πολύ ψηλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
Ο Ολυμπιακός είναι αυτός που συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:29
28' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Ολυμπιακό, κόκκινη στον Σεμέδο. Έπειτα από κόντρα των φιλοξενούμενων ο Πορτογάλος ανέτρεψε τον Ζότα λίγο πριν μπει στην περιοχή και βγει φάτσα με τον Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Εκτέλεση του Νέβες, κόντρα στον Μπουχαλάκη και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
Έπειτα από λίγη σκέψη, σηκώθηκε ο Σισέ για προθέρμανση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33
22:33
34' Σισέ αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
34' Σέντρα σουτ του Ζότα, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
38' Κίτρινη στον Κοαντί, που σταμάτησε κόντρα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
Ακούγονται και συνθήματα στο γήπεδο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
43' Πολύ άστοχο σουτ του Τραορέ από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Γουλβς 0-0! Καλή παρουσία για τους Πειραιώτες (που από το 28' παίζουν με 10 λόγω της αποβολής στον Σεμέδο) στο πρώτο μέρος, είχε περισσότερη ώρα στην κατοχή του την μπάλα και γενικότερα την πρωτοβουλία των κινήσεων. Παιχνίδι υπομονής από τους Άγγλους στα πρώτα 45 λεπτά. Στη μοναδική φάση που ανησύχησαν την άμυνα των ερυθρόλευκων, κέρδισαν την αποβολή του Πορτογάλου. Πάντως, κλασική ευκαιρία δεν έχει το παιχνίδι στο πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
Νέτο αντί Ντόχερτι για τη Γουλβς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
23:04
47' Προβολή του Χιμένες μετά από γέμισμα του Μουτίνιο, η μπάλα εκτός χωρίς να ανησυχήσει ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
54' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Μπαλιά-τρύπα του Καμαρά για τον Γκιγέρμε, που σχεδόν από τη γραμμή του άουτ γύρισε για τον Ελ Αραμπί, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Πατρίσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
56' Απειλεί κατευθείαν η Γουλβς, που βγήκε στην κόντρα με τον Χιμένες, ο οποίος πήρε ένα κόρνερ. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
59' Ευκαιρία για τη Γουλβς. Ο Χιμένες βγήκε φάτσα με τον Σα και λίγο πλάγια, έπιασε δυνατό σουτ και η μπάλα πέρασε έξω σε κόρνερ, αφού βρήκε στο κεφάλι του Πορτογάλου by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
60' Καλό, αλλά άστοχο σουτ του Νέβες by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
Έχει ανεβάσει στροφές η Γουλβς μετά το γκολ του Ολυμπιακού, έχει βγει μπροστά και είναι πιο απειλητική σε σχέση με την εικόνα που είχε σε όλο το προηγούμενο διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
67' ΓΚΟΛ η Γουλβς, 1-1! Κομπίνα των φιλοξενούμενων σε φάουλ, ο Μουτίνιο πάτησε για τον Νέτο που έκανε χαμηλό σουτ και αφού κόντραρε στον Μπουχαλάκη κατέληξε στα δίχτυα του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
Ετοιμάζεται να μπει ο Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
72' Κεφαλιά του Χιμένες, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
74' Φορτούνης αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
74' Σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, η μπάλα βρήκε σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
Θα μπει ο Ποντένσε σε λίγο για τη Γουλβς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
79' Ποντένσε αντί Βινάγκρε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
80' Ωραία κίνηση του Νέτο μέσα στην περιοχή και χαμηλό σουτ που μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
Δύσκολα θα πάρει πολλά ρίσκα ο Ολυμπιακός, γνωρίζοντας ότι παίζει και με 10 κόντρα σε μια ποιοτική ομάδα. Κι έρθει το 2-1 ήρθε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
81' Άστοχη κεφαλιά του Ζότα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
84' Γκασπάρ αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
85' Ντεντόνκερ αντί Μουτίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
88' Απόκρουση του Σα με τη γροθιά, πριν πάρει την κεφαλιά ο Ποντένσε! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:50
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Λήξη της αναμέτρησης! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
Ο Ολυμπιακός παρά το γεγονός ότι έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να μείνει στο 1-1 κόντρα στη Γουλβς, που πέτυχε ένα πολύ τυχερό γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος