ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

19:45
Καλησπέρα σας! Μεγάλο ντέρμπι στην OPAP Arena, με την ΑΕΚ να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 20:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιώργου Μαραθιανού και Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Σούπερ ντέρμπι κορυφής, με την Ένωση να είναι πρώτη με 72 βαθμούς και το «τριφύλλι» να ακολουθεί στο -1. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ κόλλησε στη Λαμία και έχασε σημαντικό έδαφος, καθώς έμεινε στους 68β. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Ας δούμε τώρα τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:49
ΑΕΚ (Μ. Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Κάλενς, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Πινέδα, Ελίασον, Αραούχο, Πόνσε Στον πάγκο: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Λιούμπιτσιτς, Άμραμπατ, Γκαρσία, Τσούμπερ by Γιάννης Πολιάς
19:50
Παναθηναϊκός (Φ. Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Παλάσιος, Λημνιός, Ιωαννίδης Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ζέκα, Σπόραρ, Ούγκο, Μλαντένοβιτς, Τζούριτσιτς, Βιλένα, Βέρμπιτς by Γιάννης Πολιάς
19:50
Έκπληξη η επιστροφή του Αραούχο στη βασική ενδεκάδα για πρώτη φορά μετά τον Νοέμβριο, ενώ από την άλλη ο Μπερνάρ δεν πρόλαβε τελικά για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Διαιτητής: Ντελαζό Βοηθοί: Ερβάν, Φιλίπ 4ος: Διαμαντόπουλος VAR: Καστρό, Ψαρρής by Γιάννης Πολιάς
19:55
19:57
Πλήρης ισορροπία στις άλλες τρεις συναντήσεις των δύο ομάδων φέτος. Από μία νίκη για κάθε μία, εντός για τον Παναθηναϊκόα και εκτός για την ΑΕΚ, αμφότερες 2-1, συν μια ισοπαλία, 2-2, στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
20:00
20:00
20:02
Ψάχνει την πρώτη του νίκη στην OPAP Arena ο Παναθηναϊκός, καθώς έχει 0-2-1 εκεί. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Με νίκη η ΑΕΚ κάνει σημαντικό βήμα τίτλου, ενώ με διπλό οι «πράσινοι» προσπερνούν στην κορυφή και γίνονται εκείνοι αφεντικά. by Γιάννης Πολιάς
20:07
20:10
«Όλα είναι ''τελικοί''. Όλα είναι ''τελικοί'', όλα τα παιχνίδια, πλέον, έχουν μεγάλη σημασία. Αλλά πιστεύω ότι είναι καλό για το ελληνικό πρωτάθλημα να φτάνουμε στο τέλος και να είναι όλες οι ομάδες με μικρή βαθμολογική διαφορά» ανέφερε ο Ματίας Αλμέιδα για το σημερινό ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:11
«Γνωρίζουμε βέβαια πόσο σημαντικό παιχνίδι είναι. Πόσο μεγάλο ντέρμπι είναι, ξέρουμε πως από εδώ και πέρα έχουμε πολύ μεγάλους αγώνες και είμαστε συγκεντρωμένοι στον καθ’ έναν από αυτούς ξεχωριστά. Με το που τελείωσε ο αγώνας με τη Λαμία, αρχίσαμε αμέσως να σκεφτόμαστε το ματς με την ΑΕΚ» είπε από τη μεριά του ο Φατίχ Τερίμ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
20:17
20:18
Λιγότερο από ένα τέταρτο για τη σέντρα στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Μαζί μας στον σχολιασμό του αγώνα, Κώστας Μιαούλης και Σπύρος Σιαμπλής. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Καλησπέρα και από εμένα. Προφανώς, η απώλεια του Μπερνάρ είναι αυτή που μπαίνει σε πρώτο πλάνο, αφού δεν επιτρέπει στον Φατίχ Τερίμ να έχει στη διάθεσή του έναν από τους πυλώνες του Παναθηναϊκού στα playoffs! Από εκεί και πέρα, η επιστροφή του Σεμπάστιαν Παλάσιος στην 11άδα ναι μεν δεν ήταν η πλέον αναμενόμενη, βάσει των ρεπορτάζ, ωστόσο ο Αργεντινός εξτρέμ έχει καλά νούμερα και έτσι έμεινε στον πάγκο ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
2' Πρόλαβε τον Ελίασον ο Χουάνκαρ μετά από διαγώνια μπαλιά. by Γιάννης Πολιάς
20:34
4' Πάνω κάτω η μπάλα, οι δύο αντίπαλοι προσπαθούν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
20:35
6' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Μπαλιά Ελίασον από τα δεξιά, ο Πόνσε... βίδωσε τα πόδια στο έδαφος και έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας λίγο άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:37
7' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΙΑΣΟΝ! Προβάδισμα από νωρίς για την Ένωση, με τον Σουηδό να εκμεταλλεύεται μεγάλο κενό στην «πράσινη» άμυνα και να σουτάρει εύστοχα από το ύψος της περιοχής. Ο Ελίασον κέρδισε αρχικά την μπάλα μετά από κακή πάσα του Τσέριν στον Αράο. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ στη Νέα Φιλαδέλφεια, να δούμε τι μας επιφυλάσσει αυτό το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:39
9' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Χουάνκαρ έκανε την μπαλιά από τα αριστερά, ο Παλάσιος έκανε κατευθείαν στο βολέ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:39
O καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ ξεκινάει και τελειώνει με κλέψιμο το πρώτο γκολ της Ένωσης στο παιχνίδι. Από το λάθος του Αράο και το δικό του κόψιμο, ο Πινέδα του την ξαναπετάει και με ένα ακόμα μεγάλο γκολ ανοίγει το σκορ. by Κώστας Μιαούλης
20:40
Έχει προβλήματα στην άμυνά του ο Παναθηναϊκός, σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Ο Πόνσε πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά νωρίτερα, ενώ στη φάση του γκολ, που ξεκίνησε από μια βιαστική πάσα του Τσέριν για τον Αράο, το κενό -λόγω του ότι ο Βραζιλιάνος ήταν ψηλά και έχασε μπάλα- ήταν πολύ μεγάλο, με αποτέλεσμα την γρήγορη μετάβαση της ΑΕΚ και το... 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
20:43
13' Ωραία προσπάθεια Ιωαννίδη αλλά δεν κατάφερε να περάσει την πάσα. by Γιάννης Πολιάς
20:47
by Γιάννης Πολιάς
20:49
19' Στο 52% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:49
Δεν μπορεί να βρει λύση στην πίεση που δέχεται ψηλά ο Παναθηναϊκός και, έχοντας χάσει την μάχη στο χώρο του κέντρου, αφενός δυσκολεύεται να κάνει παιχνίδι και να απειλήσει την αντίπαλη άμυνα, αφετέρου δεν μπορεί να διατηρήσει την μπάλα στην κατοχή του για πολύ ώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
20' Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από σουτ του Αραούχο που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Απομακρύνθηκε η μπάλα, νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:51
21' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, ο Βίντα έπιασε την κεφαλιά μα ο Ντραγκόφσκι μπλόκαρε εύκολα. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Συνεχίζεται το αδιάκοπο πρέσινγκ ψηλά από τους παίκτες του Αλμέιδα. by Γιάννης Πολιάς
20:54
24' Σπόραρ, Βιλένα και Τζούριτσιτς έχει ήδη σηκώσει για προθέρμανση ο Τερίμ. by Γιάννης Πολιάς
20:55
25' Ανεβασμένοι εδώ και λίγα λεπτά οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:56
26' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, πέρασε άουτ το σουτ του Πόνσε από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
20:56
20:58
28' Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από σουτ Αραούχο που βρήκε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
20:58
To πρώτο ματς από τον περασμένο Σεπτέμβριο που η ΑΕΚ θυμίζει την περσινή ομάδα. Η Ένωση έχει εξουδετερώσει ως τώρα τις συνεργασίες των Τσέριν και Μπακασέτα, με αποτέλεσμα ο Ιωαννίδης να μοιάζει απελπιστικά μόνος ανάμεσα σε "συμπληγάδες'. Με μεθοδικό τρόπο και ψυχραιμία, μπορεί να φτάσει σε δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο για να πάρει ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα. by Κώστας Μιαούλης
20:58
28' Κίτρινη κάρτα στον Τερίμ για διαμαρτυρία. Και δύο ακόμα σε συνεργάτες του. by Γιάννης Πολιάς
20:58
Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά το κόρνερ της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:00
21:00
Ένα ζήτημα για τους «πράσινους» είναι ότι ο Ιωαννίδης τροφοδοτείται κυρίως με βαθιές μπαλιές, με αποτέλεσμα να μην αποτελεί κίνδυνο, αφού ο Κάλενς είναι συνήθως επαρκής, ενώ υπάρχουν και ντουμπλαρίσματα αν χρειαστεί. Ένα άλλο, ότι ο ούτε και ο Μπακασέτας έχει καταφέρει να βρεθεί σε… θέση βολής, έχοντας συνήθως πλάτη στην αντίπαλη εστία… by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Οι έντονες διαμαρτυρίες πριν από τον πάγκο του Παναθηναϊκού ήταν για μαρκάρισμα στον Κώτσιρα στα όρια της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Οι κάρτες για διαμαρτυρία στον πάγκο του Παναθηναϊκού είναι για ένα μαρκάρισμα στον Κώτσιρα, που από τα ριπλέι φαίνεται πως υπάρχει φάουλ και ανατροπή του άρα και πέναλτι, αφού είναι μέσα στην περιοχή, με το τάκλιν του Αραούχο να είναι καθυστερημένο κι ενώ η μπάλα έχει ήδη φύγει! by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
32' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:03
34' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ωραία μπαλιά Μπακασέτα, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:07
36' Υπήρξε μια πτώση στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Ντελαζό έδειξε να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:08
38' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΣΕ! Τραγικό λάθος του Ακαϊντίν, που στην προσπάθεια να γυρίσει την μπάλα στον Ντραγκόφσκι έκανε τσαφ και επέτρεψε στον Αργεντινό να βγει τετ α τετ και να τελειώσει ιδανικά τη φάση! by Γιάννης Πολιάς
21:10
Δικαιότατα η ΑΕΚ έτσι όπως έχει εξελιχθεί το παιχνίδι, παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων. Ο Πόνσε, κλέβοντας από τον Ακαϊντίν, πληρώνει με το ίδιο νόμισμα, για τα δύο λάθη του Μουκουντί , στο ματς της Λεωφόρου και κάνει το τέλειο πλασέ, αφού την έχει στρώσει ιδανικά για τον εαυτό του, για το 2-0. by Κώστας Μιαούλης
21:11
Απίστευτο λάθος από τον Ακαϊντίν, καθώς, χωρίς ουσιαστική πίεση, κάνει... τσαφ και χαρίζει την μπάλα στον Πόνσε, ο οποίος στη συνέχεια νικαέι τον Ντραγκόφσκι, παρότι εκείνος βγαίνει σωστά. Ο ούτως ή άλλως «προβληματικός» Παναθηναϊκός δέχεται γκολ λίγο πριν πάει στα αποδυτήρια και έχει, πλέον, ένα... βουνό να ανέβει! by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
Όπως αντιλαμβάνεται κανείς, η OPAP Arena εχει πάρει φωτιά μετά και το 2-0. by Γιάννης Πολιάς
21:14
44' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:16
45+1' Σωτήριο τάκλιν του Αράο στον Ρότα, που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:17
45+2' Φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Τέλος πρώτου μέρους, ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 2-0. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Ελίασον και Πόνσε έχουν δώσει μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του Αλμέιδα. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Δείτε τη φάση που έφερε διαμαρτυρίες από πλευράς φιλοξενούμενων by Γιάννης Πολιάς
21:20
Καθαρό προβάδισμα της Ένωσης που στρατηγικά, έχει παγιδεύσει τον Παναθηναϊκό και παίζει ακριβώς, για μια από τις σπάνιες πολύ τιαριαστές τακτικά όμως την περσινή σεζόν, εμφανίσεις. Κλειδί το πρεσάρισμα του Αραούχο και βέβαια το τρικ με την αλλαγή θέσεων των Πινέδα, Αραούχο που γινόταν κατά κανόνα πέρσι, να έχει προκαλέσει πανικό στην άμυνα του Παναθηναϊκού. Οι Τσέριν και Μπακασέτας, βρίσκονται μακριά από τον Ιωαννίδη, οι Λημνιός και Παλάσιος, δεν μπορούν να βοηθήσουν ερχόμενοι εσωτερικά. Η ΑΕΚ με βάση την εμφάνιση της, μπορεί να φτάσει ακόμα και σε θρίαμβο, στο ξεκλείδωμα του τίτλου. by Κώστας Μιαούλης
21:27
Πολύ κακή η απόδοση του Παναθηναϊκού, δεδομένης της σημασίας του αγώνα, καθώς δεν διαθέτει ηρεμία στο παιχνίδι του, δεν έχει βρει τρόπο να γίνει απειλητικός, ενώ αντιθέτως «έφαγε» αρκετές φάσεις για ένα ημίχρονο. Με την ψυχολογία στα… Τάρταρα, θα χρειαστούν αλλαγές όχι μόνο σε αγωνιστικό επίπεδο από πλευράς Τερίμ, αλλά και στην νοοτροπία! Δύσκολο, πάντως, πολύ να γίνει η ανατροπή… by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Χωρίς αλλαγές οι γηπεδούχοι, που έχουν ένα σημαντικό προβάδισμα να διαφυλάξουν. by Γιάννης Πολιάς
21:37
21:37
47' Μακρινό σουτ Ιωαννίδη, κανένα πρόβλημα για τον Αθανασιάδη, που μπλόκαρε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:41
51' Ανεβασμένη η ΑΕΚ εδώ και λίγα λεπτά, φτάνει με σχετική άνεση στην αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:42
52' Στα σώματα το σουτ του Πινέδα. by Γιάννης Πολιάς
21:42
«Αναγκαστική» η μετατροπή του συστήματος των «πράσινων» σε 3-5-2, με το σκορ 2-0 εναντίον τους, σε μια προσπάθεια του Τερίμ να γεμίσει τον άξονα και παράλληλα να γίνει πιο απειλητικός στο επιθετικό τρίτο. Βέβαια, με τα άκρα του να είναι άδεια, πλέον, αλλά και την ΑΕΚ να είναι πολύ δυνατή εκεί, ιδίως από την δεξιά της πλευρά σήμερα, ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να δείξει μεγάλη προσοχή, προκειμένου να μην βρεθεί προ νέων δυσάρεστων εκπλήξεων... by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
54' Μακρινό σουτ από τον Ιωαννίδη, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:46
56' Φάουλ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:47
57' Ακίνδυνο το μονοκόμματο σουτ του Χουάνκαρ μετά την απομάκρυνση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:48
58' Γκατσίνοβιτς αντί Αραούχο. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Αποθεώθηκε ο Αργεντινός από τον κόσμο της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Τεράστια η προσφορά του Ελ Σιντ, Σέρχιο Αραούχο σε όλη τη δομή, που έπρεπε να στήσει στο συγκεκριμένο παιχνίδι η ΑΕΚ, για να μπορέσει να έχει το μέχρι τώρα αποτέλεσμα. Δίκαιο πέρα για πέρα το standing ovation για τον Αργεντινό απ' όλο το γήπεδο. Με πιο φρέσκο τώρα τον Γκατσίνοβιτς, η Ένωση σκοπεύει να βρει τους χώρους από τα άκρα που αναγκαστικά έχει αφήσει ο Παναθηναϊκός, από τη στιγμή που έχει ρίξει όλον τον κόσμο του στον άξονα. by Κώστας Μιαούλης
21:50
59' Ωραία προσπάθεια και σουτ από τον Σιμάνσκι, εύκολα μάζεψε ο Ντραγκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:50
21:51
61' Απίθανη φάση, διπλό δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα έκανε τρομερή προσπάθεια από τα αριστερά, έφτασε στην περιοχή και σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά της μπάλας ο Πόνσε έπιασε εντυπωσιακό γυριστό αλλά ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε, με την μπάλα να χτυπά ξανά στο δοκάρι! by Γιάννης Πολιάς
21:53
Απίστευτη φάση... by Γιάννης Πολιάς
21:53
63' Κίτρινη κάρτα στον Γέντβαϊ. by Γιάννης Πολιάς
21:54
64' Βέρμπιτς αντί Μπακασέτα και Μλαντένοβιτς αντί Χουάνκαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Φοβερή η στιγμή με το διπλό δοκάρι της ΑΕΚ, με τον Πινέδα, για λίγο, αφού έκανε σμπαράλια όλη την αμυντική λειτουργία του ΠΑΟ, να στερείται από το δοκάρι, το γκολ της σεζόν. Φοβερή η επέμβαση του Ντραγκόφσκι, στο ψαλίδι του Πόνσε. Έχει δρόμο ακόμα το ματς, ιδανικά, η κιτρινόμαυρη ομάδα, μπορεί να το κλειδώσει με ένα 3ο γκολ. by Κώστας Μιαούλης
21:56
66' Προσπάθησε να βρει τον Γκατσίνοβιτς ο Χατζισαφί, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Τι και αν ο Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να κρατήσει περισσότερο την μπάλα στην κατοχή του; Οι χώροι που υπάρχουν είναι πολλοί και κινδυνεύει ανά πάσα ώρα και στιγμή να δεχτεί και τρίτο τέρμα… Παράλληλα, δεν έχει μπορέσει να πατήσει περιοχή με αξιώσεις, απειλώντας μόνο με κάποια μακρινά, άστοχα, σουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
69' ΓΚΟΛ, 3-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΙΑΣΟΝ! Σφραγίζει τη νίκη η Ένωση! Ο Πινέδα έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Γκατσίνοβιτς είδε την μπάλα να κοντράρει σε αντίπαλο αμυντικό και Ντραγκόφσκι προτού στρωθεί στον Σουηδό, που από κοντά την έστειλε στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
22:01
Η ΑΕΚ έρχεται αγκαλιά με το +4 από τον ΠΑΟ, με την κορυφαία με βάση το σκορ που πάει να διαγραφεί, κορυφαία της εμφάνιση στη διετία. Ο Πινέδα βρήκε άπειρο χώρο από αριστερά, ο Πινέδα σέρβιρε στον Γκατσίνοβιτς, αλλά ο σούπερ Ελίασον γράφει το 3-0. Η ΑΕΚ γύρισε στην περσινή συνταγή και μπαίνει στον τελικό διάδρομο, μέχρι το δωμάτιο με το έπαθλο του 2ου σερί τίτλου. by Κώστας Μιαούλης
22:02
72' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Και ένα ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
22:03
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:04
Το γράψαμε και νωρίτερα: το 3-0 φαινόταν πιο πιθανό από το 2-1, με την εξέλιξη να μας επιβεβαιώνει και ταυτόχρονα να πιστοποιεί την κάκιστη, συνολικά, απόδοση του Παναθηναϊκού απόψε καθώς ούτε και τα ρίσκα που πήρε από την ανάπαυλα έως τώρα ο Τερίμ του βγήκαν... Πλέον, το πρωτάθλημα φαντάζει ένας πάρα πολύ δύσκολος στόχος, με την διαφορά από την κορυφή ουσιαστικά να είναι τέσσερις βαθμοί! by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
76' Γκαρσία αντί Πόνσε, Άμραμπατ αντί Ελίασον και Μήτογλου αντί Ρότα. by Γιάννης Πολιάς
22:07
77' Βαγιαννίδης αντί Κώτσιρα. by Γιάννης Πολιάς
22:09
79' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά την κεφαλιά του Γκαρσία, ο Πινέδα βγήκε τετ α τετ αλλά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:10
22:11
81' Μάνταλος αντί Πινέδα. by Γιάννης Πολιάς
22:15
85' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
22:16
22:18
88' Βαθιά μπαλιά με στόχο τον Ιωαννίδη από τον Γέντβαϊ, καθάρισε ο Κάλενς. by Γιάννης Πολιάς
22:18
22:20
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Τελευταίες στιγμές στον αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
22:23
90+3' Πήγε να βγει τετ α τετ ο Γκαρσία, έκοψε ωραία ο Αράο. by Γιάννης Πολιάς
22:23
Τέλος στη Νέα Φιλαδέλφεια, ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 3-0! Μεγάλη νίκη για την Ένωση, που με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ελίασον κάνει αποφασιστικό βήμα τίτλου, ξεφεύγοντας στο +4. Ακολουθεί κείμενο, καλό σας βράδυ. by Γιάννης Πολιάς