Άρης-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

18:52
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε το ματς του Άρη με τον Ολυμπιακό στο Κλεάνθης Βικελίδης για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 19:30. Μία ώρα αργότερα ξεκινά το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Αυτή την ώρα, στο 85ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ χάνει με 1-0 στη Λαμία και αν το σκορ παραμείνει μέχρι τέλους, μάλλον η ομάδα του Λουτσέσκου θα αποχαιρετήσει τη μάχη του τίτλου. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Τρεις νίκες έχει σημειώσει ο Ολυμπιακός απέναντι στον Άρη στη φετινή περίοδο, αφού επικράτησε στις δύο συναντήσεις τους για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και εντός έδρας για τη διαδικασία των Stoiximan Super League Playoffs. Την περσινή περίοδο, ο Άρης είχε πάρει ισοπαλία 2-2 στο στάδιο Καραϊσκάκης για τα Stoiximan Super League Playoffs και είχε επικρατήσει στην έδρα του με 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός επικράτησε και στα τέσσερα παιχνίδια τους μέσα στη χρονιά ήταν τη σεζόν 2019-20 και αυτή η τετράδα με νίκες ήταν μέρος του τελευταίου μεγάλου σερί απέναντι στους Κίτρινους, όπου είχαν δέκα διαδοχικές νίκες εντός και εκτός έδρας. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Στις τελευταίες δέκα αναμετρήσεις τους υπάρχουν μόλις δύο νίκες φιλοξενούμενων και αυτές τις έχει πετύχει ο Ολυμπιακός, στην αναμέτρηση για τα Super League Playoffs του 2021-22 με 1-0 και στην κανονική διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος με 2-1. Στις τέσσερις αναμετρήσεις που υπάρχουν ανάμεσα στις δύο ομάδες με αυτή τη μορφή των Playoffs, ο Άρης έχει επικρατήσει μια φορά, ο Ολυμπιακός δύο και υπάρχει και μια ισοπαλία με 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
64 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 19 ΝΙΚΕΣ ΑΡΗΣ 22 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 23 ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΚΟΛ: 65-77 by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες με 35 λεπτά να απομένουν για τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια – Ζουλ, Νταρίντα – Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Σαβέριο – Μορόν. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Επιστροφές στην ενδεκάδα από τον Άκη Μάντζιο σε σχέση με το περασμένο παιχνίδι με την ΑΕΚ. Πιθανότατα και οι καλύτερες δυνατές επιλογές στο αρχικό σχήμα των κίτρινων... by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης – Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα – Έσε, Ιμπόρα – Φορτούνης, Γιόβετιτς, Ζέλσον – Ελ Κααμπί. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Έχει εκπλήξεις το αρχικό σχήμα των ερυθρόλευκων, με Ποντένσε και Τσικίνιο να μένουν στον πάγκο. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Διαιτητής: Ομπρένοβιτς Βοηθοί: Πραπρότνικ, Κόρντεζ 4ος: Τσακαλίδης VAR: Ματέι, Κόλλιας by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν το ζέσταμά τους στον αγωνιστικό χώρο του Κλεάνθης Βικελίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Επέστρεψαν στα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές για τις τελευταίες οδηγίες... by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Στον πάγκο για τον Άρη οι Χουτεσιώτης, Ζαμόρα, Ντουκουρέ, Μανού Γκαρθία, Τζούρασεκ, Πάρδο, Ρόουζ, Παναγίδης, Φατόρε. Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Πασχαλάκης, Τσικίνιο, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Ναβάρο, Ποντένσε. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Από το Novasports Prime η τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM σε μετάδοση Αλέξη Σαββόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
2' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Υπέροχη κάθετη του Γιόβετιτς με το εξωτερικό, πάει να τσιμπήσει ο Ζέλσον και να εκτελέσει, αλλά τελευταία στιγμή ο Φαμπιάνο απομακρύνει. Η φάση ξεκίνησε από εξαιρετικό κλέψιμο του Ιμπόρα στον άξονα... by Γιώργος Τσανάκας
19:37
4' Υπέροχη ποδιά του Μορόν στον Ντόη, τον τραβάει ο δεύτερος, αλλά ο διαιτητής δείχνει "παίζετε". by Γιώργος Τσανάκας
19:38
5' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία σέντρα του Ορτέγκα, ο Ελ Κααμπί με κίνηση... Κοβάσεβιτς ξεμαρκαρίζεται και παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Κουέστα απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Σειρά του Ζέλσον να ζητήσει φάουλ, ο ρέφερι δείχνει και πάλι "παίζετε" παρότι υπάρχει παράβαση. Διάθεση να αφήσει τον ρυθμό ο Ομπρένοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
8' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Ζέλσον Μαρτίνς κάνει εξαιρετική προσπάθεια, ο Φορτούνης επωφελείται και σπάει στον Γιόβετιτς, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Κουέστα κάτω από τα πόδια για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Πάει να δει τη φάση ο ρέφερι, υπάρχει πάτημα του Ζέλσον στον Μοντόγια στην εκκίνηση. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
10' Κάρτα στον Χωριανόπουλο, στον βοηθό του Μάντζιου. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
11' Κίτρινη κάρτα στον Ζέλσον Μαρτίνς για το φάουλ στον Μοντόγια. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
12' Ευκαιρία για τον Άρη! Μετά από διαδοχικές κακές απομακρύνσεις, Μορόν και Σαβέριο δεν μπορούν να εκτελέσουν σωστά μέσα από την περιοχή. Στα σώματα η μπάλα που εν τέλει απομακρύνεται... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
13' Δεύτερο κόρνερ για τον Ολυμπιακό στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Βγήκε και μπλόκαρε ο Κουέστα... by Γιώργος Τσανάκας
19:48
16' Τσιμπά ο Έσε, απομακρύνει τελευταία στιγμή η άμυνα του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
16' Δυνατό φάουλ του Ζουλ στον Φορτούνη -ενώ έχει φύγει η μπάλα- που σηκώνει κάρτα, προτιμά να κάνει παρατηρήσεις ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Ο Φορτούνης δείχνει ορεξάτος στο ξεκίνημα με πολλές επαφές με την μπάλα και προσωπικές ενέργειες. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
21' Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό! Πρεσάρουν ψηλά οι ερυθρόλευκοι και κλέβουν μπάλα, ο Έσε σπάει στον Φορτούνη και αυτός του την επιστρέφει, το πλασέ του Αργεντινού όμως θα βγάλει με υπερένταση σε κόρνερ ο Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Μυρίζει... γκολ σε κάθε κατεβασιά του Ολυμπιακού, ιδιαίτερα όταν βγαίνουν ορθολογικά στην επίθεση οι παίκτες του Μεντιλίμπαρ. Ψάχνεται διαρκώς στην κόντρα με συνεχείς εναλλαγές στην επίθεση ο Άρης, αλλά δεν έχει καταφέρει να φανεί ιδιαίτερα απειλητικός ως τα μισά του πρώτου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
24' Νέα μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Μετά από ένα ακόμη κλέψιμο του Ιμπόρα, ο Γιόβετιτς κουβαλά 30 μέτρα την μπάλα, σπάει στον Φορτούνη, ο οποίος τον βρίσκει ξανά με γλυκιά σέντρα αλλά ο Κουέστα βγάζει ξανά εντυπωσιακά σε κόρνερ την κεφαλιά του Μαυροβούνιου! by Γιώργος Τσανάκας
19:57
25' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, ο Ιμπόρα έρχεται σαν τρέιλερ και εκτελεί με κεφαλιά αλλά το οριζόντιο δοκάρι του στερεί το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
19:58
26' Σουτ του Σουλεϊμάνοφ, κοντράρει στον Ορτέγκα και περνά κόρνερ, το οποίο δεν βγάζει αποτέλεσμα... by Γιώργος Τσανάκας
19:59
27' Τρομερή επέμβαση του Τζολάκη με το ένα χέρι στο πλασέ του Μοντόγια. Ως μη γενόμενη η φάση, οφσάιντ δόθηκε στον Ισπανό μπακ που έγινε... εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
29' Φάουλ για τον Άρη στα όρια της περιοχής. Για χέρι στον Ιμπόρα μετά από σουτ του Μορόν. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
30' Στο τείχος η εκτέλεση του Νταρίντα... by Γιώργος Τσανάκας
20:03
31' Σουτ του Σαβέριο, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Πιέζει διαρκώς ψηλά και προσπαθεί να κλέψεις μπάλες και να ανανεώσει τις κατοχές του ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
34' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Σέντρα του Μαρτίνς, ο Γιόβετιτς επιχειρεί το ψαλιδάκι που βγαίνει σε πάσα στον Ροντινέι, αλλά το τελείωμα του Βραζιλιάνου μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά σταματά στον Μπράμπετς. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
36' Καταπληκτική αλλαγή παιχνιδιού από τον Μαρτίνς στον Φορτούνη, αυτός παίρνει υπέροχο πάρσιμο αλλά η πάσα του προς τον Ελ Κααμπί είναι δυνατή. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
37' Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης θα γίνει νέα ανάκτηση της μπάλας ψηλά στο γήπεδο από τους ερυθρόλευκους, ο Έσε δοκιμάζει τα πόδια του αλλά δεν θα βρει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
38' Σουτ του Νταρίντα λίγο μέσα από την περιοχή, του βάζει την κόντρα ο Κάρμο και παραχωρεί κόρνερ. Ανεκμετάλλευτη η στατική φάση για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
40' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
41' Στο... κεφάλι του Νταρίντα η εκτέλεση του Φορτούνη! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
43' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελέστηκε γρήγορα και δεν βγήκε κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Στο έδαφος ο Σαβέριο τώρα μετά από κόντρα με τον Ροντινέι. Δεν έχει κάνει φάουλ ο Βραζιλιάνος, παρά τις διαμαρτυρίες του Μάντζιου... by Γιώργος Τσανάκας
20:18
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
45'+1' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
45'+2' Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σε τρεις χρόνους δεν σκοράρουν οι ερυθρόλευκοι, με Ντόη και Ελ Κααμπί... Ο Μαροκινός έβαλε και τα χέρια του στην προσπάθειά του να βρει δίχτυα, ο Οντουμπάτζο έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
45'+4' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Φετφατζίδης πιάνει το βολέ με το δεξί μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Στο 0-0 το παιχνίδι στο Κλεάνθης Βικελίδης ανάμεσα σε Άρη και Ολυμπιακό. Εμφανώς ανώτεροι και πιο επικίνδυνοι οι ερυθρόλευκοι, αλλά δεν έχουν καταφέρει να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες τους, με τους γηπεδούχους να ψάχνονται κυρίως στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
11-12 οι τελικές, αλλά ασφαλώς δεν αντικατοπτρίζουν την εικόνα του αγώνα, με τον Ολυμπιακό να είναι ιδιαίτερα απειλητικός και ο Άρης να έχει δοκιμάσει πολλά σουτ εκτός κουτιού. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.. . by Γιώργος Τσανάκας
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
20:38
46' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό στα 14 δευτερόλεπτα! Ταχύτατα στην κόντρα ο Ελ Κααμπί, το τελείωμά του μέσα από την περιοχή και λοξώς αριστερά καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
48' Γκολ για τον Άρη! Ο Ντόη κάνει τραγικό λάθος και δίνει το δικαίωμα στον Μορόν να φύγει απέναντι από τον Τζολάκη, με τον Ισπανό να μην αστοχεί για το 1-0 των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Από το πουθενά, από μια μεγάλη μπαλιά και έναν κάκιστο υπολογισμό του Ντόη, ο Άρης παίρνει κεφάλι στο σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
51' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
51' Ανεκμετάλλευτο πέρασε, με τον Κουέστα να απομακρύνει, πέφτοντας στη συνέχεια πάνω στον Ντόη. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
53' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Εκπληκτική εκδήλωση της επίθεσης από τους ερυθρόλευκους που ξεκινά με φοβερό τρίγωνο των Ιμπόρα, Φορτούνη, Γιόβετιτς. Η μπάλα καταλήγει στον Ελ Κααμπί, ο οποίος σπάει στον Φορτούνη, αυτός ανοίγει στον Ζέλσον που πλασάρει υποδειγματικά για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Ο Ελ Κααμπί έχει κάνει και αυτός επαφή, απλώς μένει να φανεί αν έχει περάσει η μπάλα την γραμμή ή όχι για να ξέρουμε σε ποιον θα χρεωθεί το γκολ. Προς το παρόν στον Μαρτίνς... by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Άμεση η απάντηση των ερυθρόλευκων που είδαν από το πουθενά τον Άρη να προηγείται στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
56' Σέντρα του Ορτέγκα, ο Ελ Κααμπί πάει να εκτελέσει με ψαλιδάκι αλλά δεν το καταφέρνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
58' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Υπέροχη κάθετη του Ροντινέι, ο Ζέλσον δεν μπορεί από πλάγια δεξιά και σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής να περάσει την μπάλα κάτω από τα πόδια του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
60' Γρήγορη κόντρα του Ολυμπιακού που καταλήγει σε σουτ του Φορτούνη, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
60' Οι Μανού Γκαρθία και Ζαμόρα στο παιχνίδι, εκτός οι Φετφατζίδης και Σαβέριο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
62' Κλέβει ο Έσε και βγάζει κάθετα για τον Ελ Κααμπί, αλλά ο Ζουλ κόβει με φοβερό τάκλιν. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
63' Γύρισμα του Οντουμπάτζο, ο Τζολάκης μπλοκάρει προ του Μορόν. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Ετοιμάζει αλλαγές και ο Μεντιλίμπαρ. Θα μπουν σίγουρα οι Ποντένσε και Ναβάρο. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
67' Σουτ του Ζαμόρα από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Τζολάκης που είχε καλή θέση. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
68' Ποντένσε και Τσικίνιο μέσα, έξω οι Γιόβετιτς, Έσε, για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Φρεσκάρει μεσοεπιθετικά τον Ολυμπιακό ο Μεντιλίμπαρ. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Είκοσι λεπτά ακόμα, το 1-1 παραμένει στο Κλεάνθης Βικελίδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
73' Μακρινό σουτ του Μοντόγια, μπλόκαρε και πάλι ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
74' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Τρομερή κάθετη του Τσικίνιο στον Ελ Κααμπί, την ώρα που πάει να εκτελέσει ο Μπράμπετς του βάζει φοβερό "στοπ". by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Τελευταίο τέταρτο στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
79' Μέσα ο Ναβάρο, έξω ο Μαρτίνς για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
80' Σέντρα του Φορτούνη, ο Κουέστα βγήκε και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
81' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό, κακή εκτέλεση του Φορτούνη. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Ο Ζουλ έχει γλιτώσει την κάρτα αρκετές φορές... by Γιώργος Τσανάκας
21:17
84' Τελευταία στιγμή ο Τσικίνιο προλαβαίνει τον Μορόν πριν βγει τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
86' Σουτ του Φορτούνη, ο Κουέστα έχει καλή θέση και μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Αυτοθυσία από τους παίκτες του Άρη σήμερα για να κρατήσουν τον βαθμό. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
86' Βαθιά μπαλιά του Ποντένσε, ο Ελ Κααμπί δεν προλαβαίνει τον Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
87' Ελ Αραμπί στη θέση του Ελ Κααμπί για τα τελευταία λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
88' Γύρισμα του Ποντένσε, κακό, ο Τσικίνιο δεν μπορεί να εκτελέσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Παίζουμε το τελευταίο λεπτό, λογικά 4-5 λεπτά θα τα έχουμε ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:22
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90'+1' Μεγάλο λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού, ο Μορόν κάνει κακό τελείωμα με το εξωτερικό από πλεονεκτική θέση. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
90'+3' Μέσα ο Ροζ, έξω ο Νταρίντα. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
90'+4' Κακό γύρισμα του Ποντένσε, απευθείας άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
90'+6' Τελευταία φάση, κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Άρης και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
Προβάδισμα για τους γηπεδούχους με τον Μορόν, ισοφάρισε ο Ζέλσον αλλά αυτό δεν έφτανε για τους Πειραιώτες. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
Χαμένο έδαφος στην κούρσα του τίτλου για τους ερυθρόλευκους... by Γιώργος Τσανάκας