Η Αργεντινή αντιμετωπίζει τη Νιγηρία, στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τον δεύτερο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Με γκολ του Χάιντσε στο 6', προηγείται 1-0 η «αλμπισελέστε» στο «Έλις Παρκ». Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90'+4' Λήξη του αγώνα

90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

86' Φοβερό σουτ του Γιακούμπου με το αριστερό, έξω από την περιοχή -η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί "Γ" του Ρομέρο

85' Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Μπουρντίσο στη θέση του Ντι Μαρία

83' Πολύ ωραία σέντρα του Γιακούμπου από δεξιά στο ύψος του πέναλτι, το σουτ, όμως που πιάνει απευθείας απο 'κει ο Ούτσε περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

82' Εξαιρετικός συνδυασμός του Μέσι με τον Ντι Μαρία βγάζει σε θέση τετ α τετ τον πρώτο, αλλά το πλασέ που επιχειρεί με το αριστερό αποκρούεται με τα πόδια από τον Ενγεάμα

80' Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Μιλίτο αντικαθιστά τον Ιγκουαΐν

79' Δυνατό ευθύβολο σουτ του Μάρτινς, αποκρούεται με γροθιές από τον Ρομέρο

75' Αλλαγή για την Νιγηρια. Ο Ούστε αντί του Ταΐβο.

74' Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Μάξι στη θέση του Βερόν.

71' Πολύ επικίνδυνο σουτ του Ταΐβο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

67' Συνεχίζει να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ενγεάμα, ο οποίος αποκρούει νέο σουτ του Ιγκουαΐν μέσα από την περιοχή.

66' Ακόμη μια ευκαιρία θα χάσει ο Μέσι, ο οποίος έγινε ο τελευταίος αποδέκτης της μπάλας, μετά από γρήγορη αντεπίθεση της Αργεντινής, αλλά πλάσαρε άουτ.

60' Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Οντεμβίγκι αντί του Ομπάσι.

54' Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Μάρτινς αντί του Ομπίνα.

52' Συρτή σέντρα του Βερόν από δεξιά και ο Μέσι με το ''μυτάκι'' πλασάρει, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

41' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γκουτιέρες.

37' Νέα εκπληκτική προσπάθεια από τον Μέσι που προσπαθεί να πλασάρει με στιλ, ακόμη μια φορά ο Ενγεάμα δείχνει τα προσόντα του.

28' Ο Ομπάσι θα χάσει την ευκαιρία από πλάγια θέση, αφού κάνει κακό σουτ και δεν απειλεί τον Ρομέρο.

21' Νέα μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ιγκουαϊν. Ο επιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης ξανά μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα της Ενγεάμα δεν καταφέρνει να τον νικήσει.

18' Καλό φαλτσαριστό σουτ από τον Μέσι, αποκρούει με δυσκολία ο Ενγεάμα.

Έπεσε αρκετά ο ρυθμός του αγώνα μετά το τέρμα που πέτυχαν οι Αργεντινοί.

6' ΓΚΟΛ 1-0 Η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ. Μετά από κόρνερ, ο Γκάμπριελ Χάιντσε αφύλαχτος με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Νιγηρίας.

5' Νέα ωραία ενέργεια του Μέσι που προσπαθεί να κρεμάσει τον Ενγεάμα, όμως ο Νιγηριανός διώχνει σε κόρνερ.

4' Απίστευτο τετ-α-τετ χάνει ο Ιγκουαΐν μετά από εξαιρετική κούρσα του Μέσι.

3' Πρώτη καλή στιγμή για τους Νιγηριανούς με το σουτ του Ομπάσι όμως, να περνάει αρκετά άουτ.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι ενδεκάδες:

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ: Ρομέρο, Ντεμικέλις, Χάιντσε, Ντι Μαρία (85' Μπουρντίσο), Βερόν (74' Μάξι), Ιγκουαΐν (80' Μιλίτο), Μέσι, Τέβες, Σάμουελ, Μαστσεράνο, Γκουτιέρες.

ΝΙΓΗΡΙΑ: Ενγεάμα, Γιόμπο, Ταϊβό (75' Ούτσε), Σίτου, Γιακούμπου, Καϊτά, Αρούνα, Οντια, Ομπίνα (54' Μάρτινς), Ομπάσι (60' Οντεμβίγκι), Ετούχου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βόλφγκανγκ Σταρκ (Γερμανία), Γιαν-Χέντρικ Σάλβερ, (Γερμανία), Μίκε Πίκελ (Γερμανία)