Μην της θυμίζετε την… Αλαβές!

Η Μπαρτσελόνα έμεινε για δεύτερη φορά (μετά την ήττα-σοκ από την ομάδα της Βασκονίας) πίσω στο σκορ, αλλά… θύμωσε και με δύο γκολ μέσα σε 8 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, έφερε «τούμπα» την Γκλάντμπαχ, επικρατώντας 2-1 των Γερμανών!

Το σκορ για την εξαιρετική στο πρώτο 45λεπτο, αλλά… εξαφανισμένη στο δεύτερο, Μπορούσια, άνοιξε ο Τόργκαν Αζάρ στο 34’, έπειτα από ωραία συνεργασία των γηπεδούχων, για να… ξυπνήσει το «θηρίο», που χρειάστηκε, πάντως, ένα μισάωρο για να συμβεί αυτό…

Στο 65’, λοιπόν, ο εκπληκτικός -και πάλι- Αρντά Τουράν έφερε το ματς στα ίσα, με τους φιλοξενούμενους να… πιάνουν από τον λαιμό τα «πουλάρια» και να κάνουν την ολική ανατροπή με τον Πικέ, εννέα λεπτά αργότερα, στο 74’!

Πλέον, οι «μπλαουγκράνα» έχουν 6 βαθμούς στον 3ο όμιλο του Champions League και είναι μόνοι πρώτοι, μετά την ισοπαλία της Σίτι με τη Σέλτικ, στη ματσάρα της αγωνιστικής.