Κάζο ολκής για τη Φερεντσβάρος! Η πρωταθλήτρια Ουγγαρίας είδε την άσημη Κλάκσβικ από τα Νησιά Φερόε να τη συντρίβει με 3-0 μέσα στη Βουδαπέστη και να προκρίνεται πανηγυρικά στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League, σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ασταμάτητοι και σκόραραν τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο, με τον Φρεντέρικσμπεργκ να ανοίγει το σκορ με πέναλτι στο 5’ και τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 32’. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, ήρθε και το 3-0 για τους νησιώτες με τον Κασί στο 45+1’.

Η Φερεντσβάρος είχε ένα ημίχρονο μπροστά της για να επιχειρήσει να φτάσει μια τεράστια ανατροπή ωστόσο δεν κατάφερε καν να βρει δίχτυα, έτσι... υποβιβάστηκε στον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Σάμροκ Ρόβερς.

Όσο για τους θριαμβευτές, θα αντιμετωπίσουν τη σουηδική Χάκεν στην επόμενη φάση.

Σημειώνεται πως η Φερεντσβάρος αποτελούσε μία εκ των πιθανών αντιπάλων της ΑΕΚ στον 3ο προκριματικό γύρο, ωστόσο σύμφωνα με την πρόσφατη ανάλυση του Ανδρέα Δημάτου επί του θέματος, ο αποκλεισμός της... ανεβάζει τη Μόλντε στους ισχυρούς – εάν φυσικά οι Νορβηγοί προκριθούν από τον 2ο γύρο.

Δια χειρός Φλορεντίνο Πέρεθ το 15ο Champions League στη τροπαιοθήκη της Ρεάλ

Δεν χάνει πρωτιά η Ρεάλ: Κορυφαίο γκολ της σεζόν η σουτάρα του Βαλβέρδε με τη Σίτι!

Μαδριλένικη κυριαρχία: Κορυφαίος της χρονιάς στο Champions League ο Βινίσιους - Τέσσερις παίκτες στην κορυφαία 11άδα

Ο Μπέλιγχαμ ήπιε λίγο παραπάνω στη φιέστα της Ρεάλ και στις δηλώσεις του δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη!

«Ή όλοι ή κανένας»: Φίλος της Ντόρτμουντ αρνήθηκε εισιτήριο για τον τελικό επειδή είχε πάει με φίλους του στο Λονδίνο

Το «ντου» των οπαδών για να μπουν στο Γουέμπλεϊ

Οι viral στιγμές της φιέστας της Ρεάλ: Ο έφιππος αστυνομικός πατέρας Καρβαχάλ και οι δίδυμες που παντρεύτηκαν με Χοσέλου

Το σπάνιο επίτευγμα του Κρόος που είχε να γίνει 29 χρόνια

Είδε τον τελικό του Champions League ο Ροντινέι και φωτογραφήθηκε με τη… μισή Ρεάλ

Φοβερό στιγμιότυπο: Ο Μπέλιγχαμ έβγαλε φωτογραφία τη μαμά του με τον Μουρίνιο!

TAGS: A.E.K.