Ξεκινάει και επίσημα σήμερα η νέα μπασκετική σεζόν.
Όπως κάθε χρόνο, η έναρξη του Κυπέλλου Ελλάδας σηματοδοτεί την απαρχή της δράσης στα ελληνικά παρκέ.
Για την Τετάρτη λοιπόν είναι ορισμένη η πρώτη αγωνιστική της Α’ φάσης της διοργάνωσης, όπου συμμετέχουν ομάδες Β’ και Γ’ Εθνικής και ξεχωρίζει η αναμέτρηση Πανιώνιος-ΟΦΗ.
Αναλυτικά το πρόγραμμα
Α' Φάση - 1η Αγωνιστική (21/09)
Όμιλος Νότου Γ' Εθνικής
Χαλάνδρι - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 58-92
Νήαρ Ηστ - Δάφνη
Εργοτέλης - Νίκη Αμαρουσίου
Γαλήνη - Κρόνος Αγίου Δημηρίου
Ποσειδών Ψυχικύ - Γλαύκος Έσπερος
Αγία Παρασκευή - Ηλιούπολη
Σφήκα Αμαλιάδας - Ερμιονίδα 0-20
Κορωπί - Καλαμάτα
Μελίσσια - Δίων
Ελευθερία Μοσχάτου - Μανδραϊκός
Όμιλος Βορρά Γ' Εθνικής
Διγενής Λακκώματος - ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Καστοριάς
Κούπα Κιλκίς - ΚΑΟΔ
Βασιλικά Θεσσαλονίκης - Καστοριάς
Αλμυρός - Ανατόλια
ΓΣ Σοφάδων - Ρούπελ Σιδηροκάστρου
Τιτάνες Παλαμά - Ελπίς Αμπελοκήπων 20-0
Ιωάννινα - Όλυμπος
ΜΕΝΤ - Τρίκαλα
Εθνικός Κοζάνης - Νίκαια 2021
Όμιλος Νότου Β' Εθνικής
Πρωτέας Βούλας - ΑΟ Μυκόνου
Δάφνη Δαφνίου - Εθνικός 0-20
Πανιώνιος - ΟΦΗ
Ηλυσιακός - Μίλων 0-20
Δούκας - Αχαγιά 0-20
Φανάρια Νάξου - Ένωση Ιλίου 20-0
Πανελευσινιακός - Παλαιό Φάληρο
Πεύκη - Παγκράτι
Φιλαθλητικός - Έσπερος
Όμιλος Βορρά Β' Εθνικής
Ευκαρπία - ΑΓΣ Ιωαννίνων 20-0
Έσπερος Λαμίας - Γέφυρα 20-0
Νίκη Βόλου - Βίκος Ιωαννίνων
Σταυρούπολη - Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός - Δόξα Λευκάδας
Λεύκιππος Ξάνθης - ΔΕΚΑ 60-83
Ερμής Λαγκαδά - Τρίκαλα
Πρωτέας Γρεβενών - Φίλιππος Βέροιας
Α' Φάση - 2η Αγωνιστική
Κυριακή 25/09
Όμιλος Νότου Γ' Εθνικής
Νικητής Α6 – Νικητής Α8
Νικητής Α4 – Νικητής Α1
Νικητής Α2 – Εργοτέλης
Νικητής Α5 – Ερμιονίδας
Νικητής Α9 – Νικητής Α9α
Όμιλος Βορρά Γ' Εθνικής
Νικητής Α12 – Νικητής Α18
Νικητής Α10 – Νικητής Α16
Τιτάνες Παλαμά – Νικητής Α11
Νικητής Α13 – Νικητής Α14
A/A Νικητής Α17
Σάββατο 24/09
Όμιλος Νότου Β' Εθνικής
Εθνικός – Νικητής Α19
Νικητής Α21 – Αχαγιά
Νικητής Α26 – Μίλων
Νικητής Α25 – Νικητής Α27
Φανάρια Νάξου - Νέα Κηφισιά
Όμιλος Βορρά Β' Εθνικής
Νικητής Α31 – ΧΑΝΘ
Νικητής Α32 – Νικητής Α28
ΔΕΚΑ – Νικητής Α34
Νικητής Α30 – Έσπερος Λαμίας
A/A Νικητής Α35
Α' Φάση - 3η Αγωνιστική (2/10)
Όμιλος Γ' Εθνικής
Νικητής Α39 – Νικητής Α37
Νικητής Α40 – Νικητής Α38
Νικητής Α42 – Νικητής Α41
Νικητής Α44 – Νικητής Α43
Νικητής Α36 – Νικητής Α17
Β' Φάση - 1η Αγωνιστική (12/10)
Νικητής Α53 – Πανερυθραϊκός
Λάρισα – Χαρίλαος Τρικούπης
Νικητής Α55 – ΦΕΑ
Ερμής Σχηματαρίου – Ψυχικό
Νικητής Α54 – Αίας Ευόσμου
Νικητής Α56 – Καβάλα
Νικητής Α46 – Κόροιβος
Νικητής Α58 – Νικητής Α48
Παπάγος – Μαρούσι
Νικητής Α45 – Αγρίνιο
Ομάδα Β' Εθνικής Α.Α. (Νικητής Α35) – Ελευθερούπολη
Νικητής Α50 – Τρίτων
Νικητής Α51 – Νικητής Α52
Νικητής Α47 – Μεγαρίδα
Νικητής Α57 – Αμύντας
Α/Α Νικητής Α49
Β' Φάση - 2η Αγωνιστική (19/10)
Νικητής Α49 – Νικητής Α73
Νικητής Α66 – Νικητής Α61
Νικητής Α71 – Νικητής Α69
Νικητής Α60 – Νικητής Α70
Νικητής Α65 – Νικητής Α72
Νικητής Α67 – Νικητής Α68
Νικητής Α63 – Νικητής Α64
Νικητής Α62 – Νικητής Α59
Β' Φάση - 3η Αγωνιστική (9/11)
Νικητής Α80 – Νικητής Α75
Νικητής Α77 – Νικητής Α81
Νικητής Α74 – Νικητής Α78
Νικητής Α79 – Νικητής Α76