Η Ρεάλ Μαδρίτης γνώρισε τη συντριβή από την Αναντολού Εφές με 90-63 στο πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων για τα playoffs της Ευρωλίγκας, παρά το γεγονός πως στο ημίχρονο βρισκόταν μόνο τέσσερις πόντους πίσω στο σκορ. Ο προπονητής των Μαδριλένων, Πάμπλο Λάσο, τόνισε σε δηλώσεις του ότι η ομάδα του πρέπει να μείνει συγκεντρωμένη και στα 40 λεπτά του δεύτερου αγώνα με τους Τούρκους (22/4, 20:00), προκειμένου να τους ανταγωνιστεί.

Είπε ακόμη ότι το καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο του πρώτου ματς πρέπει να γίνει μάθημα στη Ρεάλ.

«Παίξαμε αδύναμα στο τρίτο δεκάλεπτο και η Εφές σιγά σιγά ανέβαζε τη διαφορά υπέρ της. Αυτό πρέπει να έγινε ένα καλό μάθημα για μας ενόψει του αυριανού αγώνα. Ελπίζω πως μάθαμε ότι πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και στα 40 λεπτά αν θέλουμε να ανταγωνιστούμε μία τόσο ποιοτική ομάδα», ήταν τα λόγια του 53χρονου.

Όλα έγιναν για αυτήν τη στιγμή: Σήκωσαν στον αέρα το 7ο ευρωπαϊκό του Παναθηναϊκού Σλούκας και Αταμάν!

Βασιλιάς Παναθηναϊκός, υποχρέωσε σε υπόκλιση τη Ρεάλ και έγινε… Επτάστερος πρωταθλητής Ευρώπης!

Συγκλονιστικές εικόνες στην Uber Arena με Λεσόρ, Παπαπέτρου και άλλους παίκτες του Παναθηναϊκού να κλαίνε με λυγμούς!

Η στιγμή που ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος συνειδητοποιεί ότι ο Παναθηναϊκός είναι πρωταθλητής Ευρώπης

Οι 13 συγκλονιστικές φωτογραφίες που κατέγραψε ο φακός από τον θρίαμβο του Παναθηναϊκού στο Βερολίνο!

Ανανέωσαν μέχρι το 2040 οι 13 ομάδες της Ευρωλίγκας-Ανάμεσά τους Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός και... ΤΣΣΚΑ

Βούιτσιτς: «Νικήσαμε τον Παναθηναϊκό και μετά πίεσε την Ευρωλίγκα και τους διαιτητές»

«Παίρνουν wild card από την Ευρωλίγκα οι Ερυθρός Αστέρας και Παρτίζαν»

«Τζέιμς και Μονακό δεν έχουν συμφωνήσει, σκέφτεται σοβαρά να φύγει»

Ευρωλίγκα για Πάρη Δερμάνη: «Τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια»