Με κορυφαία εμφάνιση η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε 20-5 του ΝΟ Ρεθύμνου στην έβδομη αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών.

Τα κορίτσια της Βουλιαγμένης μπήκαν αποφασισμένα να καθαρίσουν το ματς και το έκαναν με εξαιρετική λειτουργία τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση μέχρι το ημίχρονο (10-0), ενώ το επιμέρους 7-1 του τρίτου οκταλέπτου μετέτρεψε τη νίκη τους σε θρίαμβο.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο, μόνο, έριξαν ρυθμούς, με το Ρέθυμνο να εκμεταλλεύεται την ευκαιρία και να μειώνει.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 20-5
Οκτάλεπτα: 5-0, 5-0, 7-1, 3-4

ΝΟ Βουλιαγμένης (Καμμένου): Χυδηριώτη 1, Ντάσιου 2, Πρωτόπαππα 3, Ξενάκη 5, Μαυρωτά 3, Ρουμπέση 2, Κώτσια 1, Κοντογιάννη 2, Μαμόγλου 1.
ΝΟ Ρεθύμνου (Φιτσανάκης): Σαφέτη 1, Μυριοκεφαλιτάκη 3, Φαρμάκη Ε. 1.

Έσωσε την ισοπαλία ο Τρίτων Αμαρουσίου που έμεινε στο 5-5 με τον Ποσειδώνα Ιλισίων στο Μαρούσι.

Σε ένα ισορροπημένο ματς, οι δύο ομάδες πήγαιναν… μαζί σε όλη τη διάρκεια, με τον Ποσειδώνα να διατηρεί τα ηνία λίγο πριν το φινάλε, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν περίπου ενάμισι λεπτό πριν το τέλος του ματς.

ΤΡΙΤΩΝ Α.Ο. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ 5-5
Οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 0-2, 1-0

Τρίτων Αμαρουσίου (Τούρος): Τζελέπη 3, Κόλλια 1, Κούζουνα 1.
Ποσειδώνας Ιλισίων (Παπαμαργαρίτης): Κούβδου 2, Παπαδάκη 1, Μπεκρή 1, Καλαργυρού 1.