Μόνο... τιμητική για τα 122 χρόνια ιστορίας της, που συμπληρώνονται σήμερα, δεν ήταν η εμφάνιση της Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Λειψία!

Παρόλο που οι Μαδριλένοι είχαν φύγει με «διπλό» από τη Γερμανία (0-1) και το ζευγάρι έμοιαζε να έχει κριθεί, οι «κόκκινοι ταύροι» έκαναν τρομερή εμφάνιση στο πρώτο μέρος του αγώνα, απειλώντας διαρκώς με τον Λοΐς Οπεντά την «βασίλισσα», η οποία δεν έκανε στο πρώτο 45λεπτο ούτε μία τελική στην εστία!

Αυτή η κάκιστη εμφάνιση των γηπεδούχων, μάλιστα, οδήγησε τους οπαδούς στο «Μπερναμπέου» να αποδοκιμάσουν τους παίκτες, ενώ αυτοί αποχωρούσαν για τα αποδυτήρια στην ανάπαυλα.

Δείτε τις φάσεις της Λειψίας:

400.000 οι αιτήσεις των οπαδών της Ντόρτμουντ για… 25.000 εισιτήρια στον τελικό του Champions League!

Ο Λένι Κράβιτζ στο σόου πριν τη σέντρα του τελικού του Champions League

«Ένα γκολ βγαλμένο από σελίδα κόμικ»: 22 χρόνια από το μυθικό τέρμα του Ζιντάν στον τελικό της Γλασκώβης

Οι διαιτητές που ορίστηκαν στους τελικούς των ευρωπαϊκών διοργανώσεων της UEFA

Αντσελότι για τελικό Champions League: «Θα αποφασίσω ανάμεσα σε Λούνιν και Κουρτουά εκείνη την εβδομάδα»

Οι 20 από τις 36 ομάδες του νέου Champions League εχουν γίνει ήδη γνωστές

Εκνευρισμένος ο Λουίς Ενρίκε με δημοσιογράφο: «Αποτυχία είναι να μην ξέρεις πόσες ομάδες είναι στο Champions League»

Το σεντόνι στο «σπίτι» της: Στο Μοντιλίβι θα παίξει τα ματς του Champions League η Τζιρόνα!

Η Ντόρτμουντ θα βγάλει περισσότερα χάνοντας παρά κερδίζοντας τον τελικό με τη Ρεάλ

Φιάσκο: Η διοίκηση της Παρί είχε έτοιμα τσάρτερ και μπλουζάκια για τον τελικό του Champions League στο Λονδίνο!