Παράλληλα οι Ιόλη Κολιτσοπούλου και Δροσούλα Τζιανακοπούλου κατέλαβαν την πέμπτη θέση στη διοργάνωση.

Στα 62κ. των κοριτσιών, η Κολιτσοπούλου ηττήθηκε με πτώση από την Βεκσέργκες, ενώ στα 58κ. η Δροσούλα Τζιανακοπούλου έχασε από την Ουκρανίδα Ντραχάνοβα με 8-6.

Στα 41κ., ο Δημήτρης Παπαβασιλείου έχασε στον προκριματικό γύρο από τον Μπερσανουκάεφ με 9-2. Ο Ρώσος αθλητής έφτασε έως τον τελικό κι έδωσε δεύτερη ευκαιρία στον Έλληνα πρωταθλητή.

Στα 38κ., ο Σωκράτης Κωνσταντινίδης σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι έχασε με 8-7 από τον Βούλγαρο Γκεοργκίεφ

Στα 52κ., ο Αγγελος Πατούχας δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Σέρβου Βάμος στους «32».

Ο Γιώργος Παπαγεωργίου στα 57κ. έχασε από τον Ολλανδό Μακ Ντόναλντ με 6-0.

Στα 62κ., ο Αλέξανδρος Μπατζακίδης ηττήθηκε από τον Αζέρο Αμπντουλάζαντα στον προκριματικό γύρο και αποκλείστηκε

Στην ίδια κατηγορία, ο Δημήτρης Παπακώστας κάμφθηκε από τον Μολδαβό Στογιάνοφ με 4-1.

Στα 68κ. ,ο Λευτέρης Χαριτίδης έχασε από τον Ουκρανό Πασάιεφ στη φάση των «16».

Ο Οδυσσέας Ρουγγέρης αγωνίστηκε στα 75κ. και ηττήθηκε από τον Λευκορώσο Κασλακανάου.

Τέλος, στα 85κ. ο Ραφαήλ Γκίρνης έχασε από τον Ρώσο Τσερνίσεφ στον προκριματικό γύρο.