Κύπελλο LIVE

ΠΑΟ-Τρίκαλα 3-2 (Τελικό)

Με στόχο να κλείσει τις υποχρεώσεις του για το 2010 με νίκη, που παράλληλα θα του δώσει και μία θέση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ, ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τα Τρίκαλα. Μπροστά στο σκορ με 3-2 οι «πράσινοι», που τα έχουν βρει… σκούρα απέναντι στην αξιόμαχη, θεσσαλική ομάδα. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90'+3' Λήξη του αγώνα.

87' Πιέζουν τα Τρίκαλα για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά!

83' Τρίτη αλλαγή για τα Τρίκαλα, στη θέση του Τελκίνσκι πέρασε ο Μπακομήτρος.

79' Αλλαγή για τα Τρίκαλα, στη θέση του Κοντογουλίδη πέρασε ο Μπαριέντος.

78' Κίτρινη κάρτα στον Μπουμσόνγκ.

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκοβού αντί του Καραγκούνη.

70' ΓΚΟΛ 3-2 ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Με τη σέντρα ο Κόρμπος βγαίνει απέναντι στον Καρνέζη και πετυχαίνει γκολ.

68' ΓΚΟΛ 3-1 Ο ΠΑΟ! Εκτέλεση κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, λάθος έξοδος του Τόλιου και ο Βύντρα πλασάρει και ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

59' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Ριζογιάννης στη θέση του Ρούσεφ.

57' Σέντρα του Σισέ και πριν προλάβει ο Λέτο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί.

54' Μακρινό σουτ από τον Καραγκούνη, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Άμεση απάντηση των φιλοξενουμένων που με κοντινή προβολή του Κοντογουλίδη μειώνουν το σκορ.

45' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΟ! Ο Λέτο μέσα από την περιοχή σουτάρει και διπλασιάζει τα τέρματα των ''πρασίνων''.

44' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΟ! Καταπληκτικό σουτ από τον Νίνη από τα δεξιά, αδύνατο να αντιδράσει ο Τόλιος και η μπάλα στα δίχτυα.

43' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς είναι για τα Τρίκαλα! Ο Ρούσεφ σουτάρει από το ύψος της περιοχής, αλλά αποκρούει ο Καρνέζης.

40' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος αντί του Κατσουράνη.

32' Χτύπημα φάουλ του Νίνη, γυριστή κεφαλιά του Μπουμσόνγκ, η μπάλα λίγο άουτ.

23' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σαββίδης.

15' Σουτ του Νίνη από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Τόλιος.

Όπως αναμενόταν, οι ''πράσινοι'' έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν φάσεις.

4' Ο Καραγκούνης εκτελεί φάουλ με πάσα στον Σισέ, ο Γάλλος σουτάρει δυνατά, αλλά δεν προβληματίζει τον Τόλιο.

1' Έναρξη του αγώνα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καρνέζης, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης (40' Χριστοδουλόπουλος), Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης (75' Γκοβού), Λέτο, Νίνης, Σισέ.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Τόλιος, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Κόρμπος, Χρήστου, Μπριλάκης, Τελκίνσκι, Μίνγκας, Ρούσεφ (59' Ριζογιάννης), Μανουσάκης, Κοντογουλίδης (79' Μπαριέντος).

Βάσει του δυναμικού ο Παναθηναϊκός αναμένεται να έχει εύκολο έργο απέναντι στα Τρίκαλα. Παρόλα αυτά μετά από τις τελευταίες κακές εμφανίσεις και τα όσα ακολούθησαν στα διοικητικά, πρέπει οι πράσινοι να αποδείξουν αυτή την ανωτερότητα τους και στο χορτάρι. Ο Ζεσουάλδο Φερέιρα σκέφτεται να κάνει αλλαγές και να τοποθετήσει στην αρχική 11άδα τον Καρνέζη και τον Καραγκούνη.

Το να πάρεις θετικό αποτέλεσμα από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ το τελευταίο διάστημα, δεν είναι τόσο δύσκολο όσο παλιότερα. Έχοντας αυτό κατά νου, τα Τρίκαλα θα δοκιμάσουν την τύχη τους στο παιχνίδι Κυπέλλου κόντρα στους «πράσινους», που είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη στις 20:00.

Ο τεχνικός της ομάδας, Γιώργος Βαζάκας, συμπεριέλαβε στην αποστολή τους παρακάτω ποδοσφαιριστές: Τόλιος, Ζαφείρης, Μπριλάκης, Γεωργίου, Γιώτας, Χρήστου, Μπουκουβάλας, Μπακομήτρος, Ριζογιάννης, Τελκίνσκι, Σαββίδης, Κόρμπος, Μανουσάκης, Ρούσεφ, Κοντογουλίδης, Μπαριέντος, Μίνγκας, Τζάνης και Βελέτης