Αγγλία

Θέλει να… ταλαιπωρηθεί η Σίτι!

Μπορεί την ευκαιρία του Champions League να τη χάνει μόνο με αυτοκτονία, αλλά εκείνη του να αποφύγει τους προκριματικούς (μέσω της τρίτης θέσης) κάνει… ό,τι μπορεί για να τη χάσει η Μάντσεστερ Σίτι. Οι «πολίτες» προηγήθηκαν στο «Γκούντισον Παρκ» με τον Γιάγια Τουρέ, ωστόσο η Έβερτον (με δύο γκολ σε επτά λεπτά) τους άφησε… άφωνους (2-1) και πέντε πόντους μακριά από την Άρσεναλ. Διπλά σωτηρίας για Σάντερλαντ και Νιούκαστλ! Δείτε όλα τα γκολ!

Μπορεί την ευκαιρία του Champions League να τη χάνει μόνο με αυτοκτονία, αλλά εκείνη του να αποφύγει τους προκριματικούς (μέσω της τρίτης θέσης) κάνει… ό,τι μπορεί για να τη χάσει η Μάντσεστερ Σίτι.

Οι «πολίτες» προηγήθηκαν στο «Γκούντισον Παρκ» με τον Γιάγια Τουρέ, ωστόσο η Έβερτον (με δύο γκολ σε επτά λεπτά) τους άφησε… άφωνους (2-1) και πέντε πόντους μακριά από την Άρσεναλ.

szolj hozza: E2-1M

«Απόδραση» στις καθυστερήσεις πέτυχε η Σάντερλαντ μέσα στο «Ρίμποκ» και με το 1-2 επί της Μπόλτον εξασφάλισε την παραμονή της στην Premier League. Το ίδιο, δε, κατάφερε και μαθηματικά η Νιούκαστλ, που επικράτησε -παίζοντας με παίκτη παραπάνω από το 35’- της Μπέρμιγχαμ (2-1) και την έβαλε σε μπελάδες.

szolj hozza: B1-2S

szolj hozza: N2-1B

Αρνείται να παραδοθεί η Γουέστ Χαμ, που απέσπασε ισοπαλία (που θα μπορούσε να είναι και νίκη) από την Μπλάκμπερν και με το 1-1 πάει για «ξεκαθάρισμα λογαριασμών» την άλλη βδομάδα με τη Γουίγκαν. Η τελευταία, έμεινε επίσης στο 1-1 με την Άστον Βίλα -και κατά συνέπεια σε απόσταση αναπνοής από την επικίνδυνη ζώνη.

szolj hozza: W1-1B

szolj hozza: A1-1W