NBA

Νο Giannis... party: Βότσαλα στον ωκεανό για τους Μπακς με 18/27 τρίποντα και 82 πόντους στο ημίχρονο!

Παρά την απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν τρομερό πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Σανς, πετυχαίνοντας 82 πόντους με 18/27 τρίποντα σε 24 λεπτά!

Παρόλο που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στα «πιτς» για το ματς των Μπακς με τους Σανς λόγω ενοχλήσεων, αυτό δεν εμπόδισε τα «ελάφια» να κάνουν ένα αδιανόητο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Μιλγουόκι έκλεισε τα πρώτα 24 λεπτά του αγώνα πετυχαίνοντας 82 πόντους (!) και έχοντας ήδη προβάδισμα με +22 (82-60). Τα ποσοστά είναι ακόμη πιο εντυπωσιακά, αφού... έβρεξε τρίποντα στο «Fiserv Forum», με τους Μπακς να ευστοχούν σε 18 από τις 27 προσπάθειές τους από τα 7,25μ.!

Όσον αφορά τον πρωταγωνιστή των γηπεδούχων, αυτός ήταν ο Μπόμπι Πόρτις, που έβαλε 25 πόντους και 5/5 σουτ από την περιφέρεια. Αξίζει να σημειωθεί, επίσης, ότι οι Μπακς είχαν μέχρι την ανάπαυλα 18 ασίστ για μόλις 3 λάθη.