Super League 2

Πέρασε με τριάρα από την Καρδίτσα ο ΠΑΟΚ Β

Ο ΠΑΟΚ Β' πήρε τη νίκη με 3-0 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας, σε ένα παιχνίδι που ήταν ανώτερος από την αρχή έως το τέλος, και ανέβηκε στην πρώτη πεντάδα του Βόρειου ομίλου της Super League 2.

Πήρε το «τρίποντο» και πάτησε πεντάδα ο κυρίαρχος ΠΑΟΚ Β'!

Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με 3-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας για την 20η αγωνιστική του Βόρειου ομίλου της Super League 2, σε μια αναμέτρηση που μπήκαν δυνατά και βρήκαν το γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 20λέπτου, ενώ τα υπόλοιπα δυο τέρματα πέτυχαν στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα.

Έτσι, ο «δικέφαλος του Βορρά» πήγε στους 24 βαθμούς και ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τους ηττημένους να υποχωρούν στην 7η θέση με 20 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20' με τον Κανίς, ενώ η Αναγέννηση είχε τη δική της στιγμή στο 29' με τη σέντρα σουτ του Παπαδάκου που βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ταλιχμανίδη.

Ο ΠΑΟΚ Β' σημείωσε το 2-0 στο 82' με τον Σαποβάλοφ, που πέρασε ως αλλαγή δυο λεπτά νωρίτερα και στο ντεμπούτο του βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 90+1' πέτυχε το τελικό 3-0.