Σκωτία

Ανάσα για Σεντ Μίρεν

Οι «Άγιοι» νίκησαν 1-0 τη Λίβινγκστον και παρέμειναν «ζωντανοί» στη μάχη της παραμονής στη σκοτσέζικη Premier League.

«Ζωντανή» στη μάχη της παραμονής στη σκοτσέζικη Premier League έμεινε η Σεντ Μίρεν, που νίκησε 1-0 τη Λίβινγκστον, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής. Οι «Άγιοι», που πέτυχαν την πρώτη νίκη τους μέσα στο 2019, παρέμειναν μεν στην τελευταία θέση, αλλά μείωσαν στον ένα βαθμό τη διαφορά από την προτελευταία του πίνακα, Νταντί. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Φλιν στο 87’. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν στην πρώτη εξάδα και με δεδομένο ότι απομένουν πέντε παιχνίδια, δύσκολα θα τα καταφέρουν.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, Κιλμάρνοκ και Μάδεργουελ ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Το παιχνίδι είχε διακοπεί στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου λόγω ομίχλης την περασμένη Τετάρτη (27/2) και επαναλήφθηκε. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, αλλά δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, έχοντας και δοκάρι στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου. Έτσι, έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν στην πρώτη τριάδα, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στο -3 από την εξάδα.