Κύπρος

Επέστρεψε στις νίκες η Ομόνοια

Άνετη νίκη με 3-0 επί του Παραλιμνίου πήρε η Ομόνοια για την 21η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Χωρίς πρόβλημα λύγισε το Παραλίμνι η Ομόνοια με 3-0 για την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Α Εθνικής Κύπρου.

Οι «πράσινοι» πλησίασαν στον πόντο την Ανόρθωση, που θα αγωνιστεί αύριο κόντρα στον Εθνικό για να διατηρηθεί με διαφορά στην κορυφή, ενόψει του μίνι πρωταθλήματος των πλέι οφ.

Με αγχωτικό τρόπο επέστρεψε στα τρίποντα και ο Απόλλων, που νίκησε με 3-2 την ουραγό Δόξα. Η ομάδα της Λεμεσού προηγήθηκε στο δεύτερο μόλις λεπτό με τον Μπένσοπ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 8’ με τον Παπαφώτη.

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων ως το 40’, με τη Δόξα να μειώνει στο τελικό 3-2 στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και πάλι με τον Παπαφώτη.