Κύπρος

Φιλί ζωής του Ταραλίδη στον Ερμή

Ύστερα από ένα τρομερό φινάλε, ο Ερμής Αραδίππου επικράτησε 2-1 της Δόξας και μπήκε γερά στο κόλπο για την πρώτη θέση στα play out.

Είναι ζωντανός ο Ερμής.

Με τέρμα του Γιάννη Ταραλίδη στο 80ο λεπτό από εκτέλεση φάουλ, η ομάδα του Αραδίππου επικράτησε 2-1 της Δόξας και μπήκε γερά στο κόλπο για την πρώτη θέση στα play out, καθώς μείωσε στον έναν πόντο την απόσταση από τη σημερινή της αντίπαλο και την πρώτη θέση στη σχετική βαθμολογία. Όλα τα λεφτά ήταν το τελευταίο τέταρτο στην αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 76’ με τον Εμεγκάρα και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Σαντίκ δύο λεπτά μετά. Άλλο τόσο χρόνο χρειάστηκε ο πρώην μέσος των -μεταξύ άλλων- Ολυμπιακού, ΟΦΗ, Λεβαδειακού και Πανηλειακού για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Παράλληλα, η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε 2-0 στην έδρα του Ολυμπιακού Λευκωσίας με δύο τέρματα του Καρλάο.