SKODA ΞΑΝΘΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0-0 (Τελικό)

.

90+5' Λήξη του αγώνα.

90+3' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Σιόβας στη θέση του Σκούφαλη.

90+1 Κίτρινη κάρτα στον Λαμπριάκο.

90' Κόκκινη κάτα στον Παπαδημητρίου, με 10 παίκτες η SKODA Ξάνθη.

89' Κόκκινη κάρτα στον Ντελουρα, με 10 παίκτες ο Πανιώνιος.

86' Ο Παππάς μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή πιάνει ένα αδύναμο σουτ και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κρέσιτς.

84' Δυνατή εκτέλεση φάουλ από τον Ντοριβάλ, η μπάλα περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κρέσιτς.

80' Αλλαγή για την SKODA Ξάνθη, ο Ντοριβάλ στη θέση του Φεριέ.

77' Κεφαλιά του Λαμπριάκου, η μπάλα άουτ.

74' Κίτρινη κάρτα στον Γκρζέλακ.

72' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδημητρίου.

70' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Μπερτέ στη θέση του Κουτσόπουλου.

69' Μεγάλη ευκαιρία για την SKODA Ξάνθη καθώς, μετά από εκτέλεση κίρνερ του Πόι από αριστερά, ο Βάλλας ανενόχλητος πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα περνά άουτ.

68' Ο Γκρζέλακ πλασάρει μετά από απόκρουση του Κρέσιτς όμως η μπάλα περνά άουτ.

66' Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα.

64' Το έργο των ποδοσφαιριστών φαίνεται πως θα δυσκολέψει καθώς υπάρχει χιονόπτωση.

63' Αλλαγή για την SKODA Ξάνθη, ο Παππάς περνά στη θέση του Σουάνη.

61' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσιτς.

55' Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζοντας ασφυκτικά.

49' Σέντρα του Πόι από δεξιά, ο Σουάνης μπροστά σε κενή εστία δε βρίσκει σωστά τη μπάλα και αστοχεί.

46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Κοιλιάρας στη θέση του Μπάρκογλου.

46' Αλλαγή για την SKODA Ξάνθη, ο Λαμπριάκος περνά στη θέση του Μάσιελ και αποθεώνεται στην τελευταία του εμφάνιση με τη φανέλα των Ακριτών.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45+1 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

44' Ο Γκσπούρνινγκ είναι τραυμαισμένος και ζητά αλλαγή, αλλά όπως όλα δείχνουν δε θα συμβεί κάτι τέτοιο μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

43' Κίτρινη κάρτα στον Ντελουρα.

39' Ο Μανιάτης αλλάζει γρήγορα τη μπάλα με τον Μπάρκογλου και βρίσκεται μόνος του απέναντι στον Γκσπούρνινγκ, ωστόσο ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε σε κόρνερ.

35' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ

30' Δυνατό σουτ του Σκούφαλη από μακριά που μπλοκάρει ο Γκσπούρνινγκ.

28' Σέντρα-σουτ από τον Παπαδημιτρίου, ο Κρέσιτς μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

25' Κίτρινη κάρτα στον Κωστούλα.

21' Σουτ από τον Ντελούρα, η μπάλα περνά άουτ.

19' Καλό σουτ του Γκρζέλακ έξω από την περιοχή, ο Κρέσιτς διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ όμως ο διαιτητής δείχνει άουτ.

16' Εκτέλεση φάουλ του Κουτσόπουλου από δεξιά, ο Μανιάτης από κοντά παίρνει την κεφαλια όμως η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Γκσπούρνινγκ.

13' Λάθος γύρισμα της μπάλας από τον Ζουέλα προς τον Γκσπούρνινγκ, ο Μάκος προσπαθεί να επωφεληθεί όμως ο τερματοφύλακας της SKODA Ξάνθης μπλοκάρει έγκαίρως.

11' Η γηπεδούχοι έχουν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς όμως να έχουν δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία.

7' Σουτ του Πόι μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

SKODA Ξάνθη (Γιώργος Παράσχος): Γκσπούρνινγκ, Παπαδημητρίου, Σουάνης (66' Παππάς), Ταϊντέρ, Γκρζέλακ, Βάλλας, Ζουέλα, Κωστούλας, Μάσιελ (46' Λαμπριάκος), Πόι, Φεριέ (80' Ντοριβάλ)

Πανιώνιος (Γιώτης Σταματόπουλος): Κρέσιτς, Μανιάτης, Σκούφαλης (93' Σιόβας), Κουτσόπουλος (70' Μπερτέ), Μάκος, Ντελούρα, Μαϊστόροβιτς, Μπάρκογλου (46' Κοιλιάρας), Κοντοές, Νικολάου, Τζαβέλας

Διαιτητής: Δαλούκας (Θεσσαλίας)
Βοηθοί διαιτ.: Μποζατζίδης/Βελούδης (Θεσ/νίκης)
Γήπεδο: Πηγάδια