ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 0-1 (Τελικό)

.

90+5' Τέλος Αγώνα

90+4' Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Μπαζαρίδης στη θέση του Ριέρα

89' Ο Ματάισεν πέρασε τον Δασκαλάκη και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ

86' Κίτρινη Κάρτα: Φερναντες

82' Το γυριστό από τον Μπούντιμιρ, από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα άουτ

80' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ματάις στη θέση του Πόνσε

72' Πολύ κοντά στην ισοφάριση ο Εργοτέλης. Ο Κουτσιανικούλης αστοχεί σε τετ-α-τετ.

68' Μακρινό σουτ του Τζούνιορ, ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

62' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Γελαδάρης αντί Κένεντι

60' Ντιαλό και Πονσε δεν καταφέρνουν να σκοράρουν σε κλασσικές ευκαιρίες

59' Αδύναμο σουτ του Ογκουνσότο δεν ανησυχεί ο Ρόκα

56' Ο Φραγκουλάκης διανύει αρκετά μέτρα βρίσκεται έξω από τη μεγάλη περιοχή το σουτ του όμως καταλήγει άουτ

53' Κίτρινη κάρτα στον Ζαπρόπουλο

52' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ροτζέριο στη θέση του Οραφανού

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

45+1' Ημίχρονο

45' Πλασάρει ο Μπούντιμιρ μέσα από τη μικρή περιοχή, μπλοκάρει ο Ρόκα

44' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Τζούνιορ, ο Ρόκα σε κόρνερ

40' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό. Άψογη εκτέλεση φάουλ από τον Κλεμέντ. Αδύνατο να αντιδράσει ο τερματοφύλακας των Κρητικών

32' Κίτρινη κάρτα στον Ορφανό

32' Νέα μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Πόνσε μέσα από την περιοχή. Περναει λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

31' Απαντάει με σουτ του Πόνσε ο Πανθρακικός, η μπάλα λίγο έξω

30' Ο Κουτσιανικούλης προσπαθεί να κρεμάσει το Ρόκα, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων είναι σε ετοιμότητα

28' Κίτρινη κάρτα στον Χαραλάμπους

25' Αντεπίθεση για τον Πανθρακικό από αριστερά με τον Κλεμέντ, δίνει στον Χαραλάμπους ο οποίος δεν καταφέρνει να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

21' Κάθετη πάσα του Πόνσε στον Ριέρα αυτός από δύσκολη θέση δεν καταφέρνει να νικήσει τον Δασκαλάκη

17' Πολλά λάθη από τις δύο ομάδες στο χώρο του κέντρου

10' Παιχνίδι με αρκετά καλό ρυθμό στα πρώτα λεπτά

6' Σουτ του Ντιαλό απο διαγώνια θέση, περνάει άουτ

3' Κάθετη πάσα στον Ριέρα, τον προλαβαίνει ο Δασκαλάκης