ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 (Τελικό)

.

90+2' Λήξη του αγώνα.

86' Ακόμη μία εξαιρετική προσπάθεια του Ντάρμπισαϊρ, ο οποίος πλάσαρε έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

83' Ο Ολυμπιακός δεν έχει πρόβλημα να κυκλοφορήσει τη μπάλα, την ώρα που οι γηπεδούχοι έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα της ήττας.

78' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Παναγιωτάκος στη θέση του Αμπράμοβιτς.

75' Ο Γκαλέτι ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και έκανε το 2-0.

74' Ο Γκαλέτι βγήκε στην αντεπίθεση, βρέθηκε μπροστά από τον Πεσάνια και ο δεύτερος τον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή.

67' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Σερέπας στη θέση του Ασημάκη.

65' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακο. Εξαιρετική προσπάθεια από τον Ντάρμπισαϊρ, ο οποίος "έκοψε" τη μπάλα με το δεξί, μπήκε στην περιοχή και με δυνατό αριστερό σουτ έκανε το 1-0.

61' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Τζόρτζεβιτς και Ντάρμπισαϊρ εντός, οι Λέτο- Ντιόγο εκτός.

56' Καλό μακρινό σουτ του Γιάννη Παπαδόπουλου, πάνω από την εστία του Πεσάνια.

55' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Μπαριέντος αντί του Μαυρογενίδη.

53' Συχνές επισκέψεις των φιλοξενούμενων στην αντίπαλη περιοχή, κυρίως με μπαλιές από τα άκρα.

48' Ο Κατσίκης εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Χετεμάι έπιασε δύσκολα την κεφαλιά και πέρασε έξω.

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομί στη θέση του Λεονάρντο.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

45+1 Παραλίγο το 1-0 για τους γηπεδούχους, αλλά το σουτ του Αμπράμοβιτς από τα δεξιά πέρασε ελάχιστα άουτ.

44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Θρασύβουλο. Ο Αμπράμοβιτς έπιασε την εξ επαφής κεφαλιά, αλλά ο Νικοπολίδης στη σωστή θέση μπλόκαρε.

38' Η μετριότητα στο παιχνίδι των Πειραιωτών έχει εξοργίσει τον Ερνέστο Βαλβέρδε, που δίνει συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του.

34' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαλέτι εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Τοροσίδης έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Πεσάνια.

30' Οι φιλοξενούμενοι ελέγχουν στα τελευταία λεπτά την αναμέτρηση και απειλούν την εστία του Πεσάνια.

25' Πολύ καλό σουτ του Λέτο μέσα από την περιοχή, κόντραρε στον Μίχο και η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Πεσάνια.

22' Αδύναμο σουτ του Ασημάκη έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε τον Νικοπολίδη.

20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιόγο έβγαλε την κάθετη πάσα από τα δεξιά της περιοχής, αλλά από το σημείο του πέναλτι ο Γιάννης Παπαδόπουλος δεν πρόλαβε να την σπρώξει στα δίχτυα.

15' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να ανεβάσει τις γραμμές του και να πιέσει τον αντίπαλο.

10' Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες, δεν αφήνουν το παιχνίδι να πιάσει ρυθμό.

6' Τίποτα το ιδαίτερο στα πρώτα λεπτά.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Ζόραν Γέφτοβιτς): Πεσάνια, Χετεμάι, Ασημάκης (67' Σερέπης), Βασιλείου, Μανωλάς, Μαυρογενίδης (55' Μπαριέντος), Ν. Λιαπάκης, Μίχος, Κατσίκης, Τραϊκοβιτς, Αμπράμοβιτς (78' Παναγιωτάκος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Άντζας, Ζεβλάκοφ, Λεονάρντο (46' Ντομί), Γ. Παπαδόπουλος, Ντουντού, Γκαλέτι, Λέτο (61' Τζόρτζεβιτς), Ντιόγο (61' Ντάρμπισαϊρ), Όσκαρ.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Φυλής
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σταθόπουλος (Αχαΐας)
ΒΟΗΘΟΙ: Γούκος, Δάλλας (Ηπείρου)