LIVE: ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-1

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, με τους «πράσινους» να προηγούνται 1-0 με γκολ του Σαλπιγγίδη από το 48’. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm την εξέλιξη του μεγάλου αγώνα.

90'+4':Λήξη του αγώνα.

90'+3':Νέα καλή επέμβαση του Τζόρβα σε σουτ φάουλ του Λεονάρντο.

90'+2':Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραούχο και πολύ σπουδαία απόκρουση του Τζόρβα.

90':Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89':Ο Σισέ βρίσκεται μόνος απέναντι από τον Σάχα, αλλά ολιγώρησε με αποτέλεσμα να τον προλάβει ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ.

87':Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Λεονάρντο, θα αποκρούσει ο Τζόρβας.

84':Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκάμπριελ θα αντικαταστήσει τον Καντέ που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού.

82':Ο Κατσουράνης προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Σάχα και πλασάρει από μακριά, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

80':Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Μαντούκα να πιάνει το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

79':Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Θα περάσει ο Νίνης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

76':Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ταχτσίδης θα μπει στον αγώνα αντί του Σκόκο.

71':Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο περνάει στο ματς αντί του Γκερέϊρο.

69':Πλασέ πάνω στην κίνηση του Σισέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

67':Αλλαγή για την ΑΕΚ Ο Παυλής θα πάρει τη θέση του Γιαχάγια.

62':Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Καραγκούνη περνάει ο Σισέ.

59':Κίτρινη κάρτα για τον Παναθηναϊκό. Θα την δει ο Σαλπιγγίδης.

55':Γυριστό σουτ του Καφέ από την καρδιά της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

48':ΓΚΟΛ! 0-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Μετά από ολιγωρία στο κέντρο της άμυνας της ΑΕΚ, ο Κατσουράνης εκμεταλλεύεται την αδράνεια και πασάρει στον Σαλπιγγίδη ο οποίος με σουτ ανοίγει το σκορ.

46':Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Πολλά λάθη και δυσκολία στην ανάπτυξη για ΑΕΚ και Παναθηναϊκό, με τους 22 ποδοσφαιριστές να μην μπορούν να βρουν ρυθμό και τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα νώτα τους. Ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες και μια μόνο ευκαιρία για την ΑΕΚ, που προήλθε από αντίπαλο(!), όταν ο Κατσουράνης σε προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα , την έστειλε προς το τέρμα του Τζόρβα.

45'+1':Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45':Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

44':Ευκαιρία για την ΑΕΚ.Ο Κατσουράνης στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, την στέλνει προς την εστία του Τζόρβα, που ενστικτωδώς αποκρούει με τα πόδια.

39':Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ. Θα την δει ο Γιάχιτς.

38':Σέντρα του Μαντούκα στην καρδιά της περιοχής του Παναθηναϊκού, προ του Μπλάνκο, ο Σαριέγκι διώχνει σε κόρνερ.

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις και μεγάλες φάσεις ολοκληρώνονται τα πρώτα 30 λεπτά της αναμέτρησης, με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να μην μπορούν να βρουν ρυθμό.

17':Σέντρα-σουτ του Σαλπιγγίδη από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, ο Σάχα μπλοκάρει την μπάλα.

14':Ο Γιάχιτς πιάνει κεφαλιά από καλή θέση, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τζόρβα.

11':Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Παναθηναϊκού. Τη βλέπει ο Λέτο για διαμαρτυρία, σε μια φάση που σε μονομαχία Γιάχιτς-Σαλπιγγίδη εντός περιοχής, ζήτησε παράβαση, κάτι που δεν φάνηκε να συμβαίνει.

9':Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα με την κεφαλιά του Σκόκο να μην ανησυχεί τον Τζόρβα.

1':Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Αραούχο, Χουανφράν, Μαϊστόροβιτς, Γιάχιτς, Γιαχάγια, Καφές, Μαντούκα, Σκόκο, Μπλάνκο, Γκερέιρο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χενκ Τεν Κάτε): Τζόρβας, Σαριέγκι, Βύντρα, Καντέ, Μπιέρσμιρ, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο, Σιμάο, Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Λέτο.

ΓΗΠΕΔΟ: «Ολυμπιακό Στάδιο»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουκουλάκης
ΒΟΗΘΟΙ: Δάλλας, Γούκος