Live: Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής 0-4 (Τελικό)

Σε εξέλιξη βρίσκεται το σημαντικό παιχνίδι στην Τρίπολη, ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ηρακλή. Μπροστά στο σκορ με 1-0 οι φιλοξενούμενοι, με φοβερό γκολ του Γιάκομπ -μετά απο εκτέλεση φάουλ- στο 21'. Πέναλτι του Κονέ απέκρουσε στο 40' ο Αναστασόπουλος. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr

«Θύελλα» ο Ηρακλής, σάρωσε 4-0 τον Αστέρα μέσα στην Τρίπολη και άφησε μια και καλή πίσω του την επικίνδυνη ζώνη.

Στάζοντας «φαρμάκι» στις αντεπιθέσεις, η ομάδα του Γιόζεφ Μπουμπένκο «ξεβίδωσε» την απογοητευτική άμυνα των Αρκάδων και διεύρυνε με εντυπωσιακό τρόπο το αήττητο σερί της (πέντε αγωνιστικές).

Δύο γκολ για τους νικητές ο Γιάκομπ, από ένα οι Μιλάνο και Κονέ -που έχασε, μάλιστα και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

90'+3': Λήξη του αγώνα

86' - Αλλαγή για τον Ηρακλή: Ο Μιλάνο αποχωρεί και τη θέση του παίρνει ο Γιάντσης

83' - Αλλαγή για τον Ηρακλή: Ο Σαρακατσάνος αντικαθιστά τον Κατσαμπή

82': Ωραία μπαλιά μέσα στην περιοχή στον Μιλάνο, εκείνος πλασάρει ωραία και στέλνει την μπάλα δίπλα απο το αριστερό δοκάρι

77': Ο Ριμόλντι αντικαθιστά τον Γκαρσία

75' - Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Ρόκας στη θέση του Τσέζαρεκ

72' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!: Ο Μιλάνο μπήκε ωραία απο αριστερά στην περιοχή, ξεπέρασε και τον Αναστασόπουλο και γυρίζοντας την μπάλα πάνω στη γραμμή, έδωσε την ευκαιρία στον Γιάκομπ απλά να τη σπρώξει στα δίχτυα!

69': Ο Μιλάνο γυρίζει στην μικρή περιοχή στον Γιάκομπ, όμως το πλασέ του τελευταίου κοντράρεται τελευταία στιγμή απο τους αμυντικούς

65' - Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Καούνος στη θέση του Αργυρόπουλου

60' - Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Ουντότζι αντικαθιστά τον Ρίος

59' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!: Ο Μιλάνο αναλαμβάνει την εκτέλεση και με ωραίο πλασέ στην αριστερή γωνία δίνει διαστάσεις στο προβάδισμα του Ηρακλή!

58' - Κίτρινη κάρτα για τον Αστέρα: Ο Λαζαρίδης βλέπει την κίτρινη για τη φάση του πέναλτι

58' - ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!: Σέντρα του Μάρα απο αριστερά, ο Γιάκομπ κινείται προς την μπάλα, πριν φτάσει, όμως, σε αυτή, ο Λαζαρίδης τον "γκρεμίζει" με το χέρι!

56' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!: Ο Κονέ κάνει εκπληκτική ατομική ενέργεια έξω απο την περιοχή του Αστέρα, πιάνει ένα φοβερό σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Αναστασόπουλου

49' - Κίτρινη κάρτα για τον Ηρακλή: Ο Παπαζαχαρίας έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Βίλτσες

47' - Κίτρινη κάρτα για τον Αστέρα: Ο Τσέζαρεκ σε εναέρια μονομαχία με τον Λέκι, χτύπησε με το χέρι στο πρόσωπο τον αμυντικό του Ηρακλή

46': Έναρξη του β' μέρους

45'+3': Λήξη του ημιχρόνου

45'+2': Σύγχυση στην περιοχή του Ηρακλή, ο Τσέζαρεκ πιάνει το σουτ ανάμεσα στα σώματα, όμως η μπάλα κατευθύνεται πάνω στον Φερνάντεζ, που αποκρούει ενστικτωδώς

42' - Κίτρινη κάρτα για τον Αστέρα: Ο Μπαρτολίνι έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Κονέ

41': Απο την εκτέλεση του κόρνερ ο Γιάκομπ πιάνει την κεφαλιά, απο το ύψος της μικρής περιοχής και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

40': Ο Κονέ αναλαμβάνει την εκτέλεση, πλασάρει χαμηλά στην αριστερή γωνία, όμως ο Αναστασόπουλος πέφτει ωραία και αποκρούει σε κόρνερ!

39' - ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!: Ο Κονέ μπήκε απο δεξιά στην περιοχή, ο Αργυρόπουλος έκανε ένα άτσαλο τάκλιν και τον ανέτρεψε!

35' - Κίτρινη κάρτα για τον Ηρακλή: Ο Πίτου Γκαρσία γίνεται ο πρώτος παίκτης που μπαίνει στο μπλοκάκι του Λαμπρόπουλου

30': Προσπαθεί να αντιδράσει ο Αστέρας, ωστόσο -παρά την πίεση- δεν μπορεί να δημιουργήσει κλασικές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Φερνάντεζ

22': Ο διαιτητής Κουκουλάκης υπέστη θλάση και το παιχνίδι πλέον θα διευθύνει ο -τέταρτος- Λαμπρόπουλος

21' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!: Εκτέλεση φάουλ για τους φιλοξενούμενους, ο Μάρα στρώνει στον Γιάκομπ κι εκείνος με ένα φοβερό σουτ με το εξωτερικό φάλτσο απο τα 25 μέτρα "κάρφωσε" την μπάλα στην αριστερή γωνία του Αναστασόπουλου

13': Εκτέλεση κόρνερ απο δεξιά, ο Παπαζαχαρίας πιάνει γυριστή κεφαλιά απο το ύψος της μικρής περιοχής του Αστέρα και στέλνει την μπάλα λίγο έξω απο το δεξί δοκάρι του Αναστασόπουλου

12': Καλός ρυθμός μέχρι τώρα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διατεθειμένες να παίξουν ανοιχτά

3': Ο Γκαρσία μπήκε ωραία απο δεξιά στην περιοχή του Αστέρα, έπιασε το δυνατό σουτ απο πολύ δύσκολη γωνία και έστειλε την μπάλα να περάσει επικίνδυνα -αλλά παράλληλα με την εστία

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. (Βαγγέλης Βλάχος): Αναστασόπουλος, Αργυρόπουλος, Λαζαρίδης, Ουριμπάρι, Μπαρτολίνι, Μπαστία, Καρέρα, Βίλτσες, Ρίος, Έντερ, Τσέζαρεκ

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιόζεφ Μπουμπένκο): Φερνάντεζ, Παπαζαχαρίας, Μάρτος, Κατσαμπής, Λέκι, Κάρλος Σέζαρ, Μάρα, Πίτου Γκαρσία, Κονέ, Γιάκομπ, Μιλάνο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)
ΒΟΗΘΟΙ: Γενναίος (Αθηνών), Τρύφωνας (Κέρκυρας)