Live: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 1-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η κρίσιμη αναμέτρηση των "Ζωσιμάδων" ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητο. Μπροστά στο σκορ με 1-0 οι γηπεδούχοι, με γκολ του Μπακαγιόκο από το 22'. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

Σε εξέλιξη βρίσκεται η κρίσιμη αναμέτρηση των "Ζωσιμάδων" ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητο.

Μπροστά στο σκορ με 1-0 οι γηπεδούχοι, με γκολ του Μπακαγιόκο από το 22'.

90'+3': Λήξη του αγώνα

90' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!: Εκτέλεση φάουλ στην περιοχή του ΠΑΣ, η μπάλα φτάνει στον Σαγκανόφσκι, όμως η προβολή που κάνει εκείνος απο τα δύο μέτρα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

88': Έντονες διαμαρτυρίες του Ατρομήτου για πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Μαϊστόροβιτς πάνω στον Σαγκανόφσκι

87' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Κούσας αντικαθιστά τον Μπουχάν

82' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Στάθης στη θέση του Ντιμπαλά

80' - Κίτρινη κάρτα για τον Ατρόμητο: Ο Σκόνδρας έκανε ένα δυνατό τάκλιν στο χώρο του κέντρου

79' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Καραλής αντικαθιστά τον Καραγκούνη

78': Ο Σαγκανόφσκι ευνοείται από τις κόντρες και γίνεται αποδέκτης της μπάλας στη γωνία της μικρής περιοχής, όμως το σουτ που έπιασε -πιεζόμενος από τον Μαϊστόροβιτς- κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

71' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Ο Κανακούδης έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Καλαντζή

69' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Καλαντζής περνάει στη θέση του Φαβάλι

68' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Τζάνης αντικαθιστά τον Ρόβα

66': Η μπάλα, μετά από κόντρες στην περιοχή του ΠΑΣ, στρώθηκε στον Καραγκούνη, εκείνος έπιασε το συρτό σουτ, είδε όμως την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ζαφειρόπουλου

64': Ο Μπακαγιόκο μπήκε ωραία από αριστερά στην περιοχή, έφτασε κοντά στον Μιχαηλίδη, όμως -αντί να γυρίσει στον Σίσιτς που βρισκόταν στο πέναλτι- τελείωσε μόνος του τη φάση και ο Έλληνας γκολκίπερ απέκρουσε με τα πόδια

59': Ο Καζναφέρης προχώρησε ωραία με την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, έπιασε το ευθύβολο σουτ, όμως ο Μιχαηλίδης μπλόκαρε την μπάλα

57' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Μαρκάρισμα του Μπουχάν με τα δύο πόδια στον Σαρμιέντο

56' - Κίτρινη κάρτα για τον Ατρόμητο: Ο Τάτος πήγε επικίνδυνα πάνω στον Καζναφέρη

53' - Κίτρινη κάρτα για τον Ατρόμητο: Ο Σαγκανόφσκι μάρκαρε από πίσω τον Μπουχάν

49' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Ο Καζναφέρης έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου

48' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Αποστολόπουλος αντικαθιστά τον τραυματία Μπαζίνσκι

46': Έναρξη του β' μέρους

45': Λήξη του ημιχρόνου

36': Κακό το παιχνίδι στους "Ζωσιμάδες", με τα τελευταία λεπτά ειδικά, να μην έχουν να παρουσιάσουν ούτε μια αξιόλογη φάση

27': Σέντρα του Αναστασάκου από αριστερά, ο Μπαζίνσκι όμως, παρόλο που είναι αμαρκάριστος, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ

22' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!: Εκτέλεση κόρνερ του Σίσιτς από δεξιά, ο Μαϊστόροβιτς πιάνει την πρώτη κεφαλιά και ο Μπακαγιόκο -που εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία της άμυνας του Ατρομήτου να διώξει- έστειλε με νέα κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα!

19': Σειρά του Ατρομήτου να απειλήσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως το δυνατό σουτ του Μπαζίνσκι απέκρουσε -παρόλο που έδειξε να αιφνιδιάζεται- ο Ζαφειρόπουλος

17': Ο Σίσιτς εκτελεί με φάλτσο ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, η μπάλα παίρνει επικίνδυνη τροχιά, όμως ο Μιχαηλίδης πρόλαβε και έδιωξε με το χέρι λίγο πάνω από το αριστερό του "Γ"

9': Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση τα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να επιδίδονται σε αναγνωριστικό παιχνίδι στο χώρο του κέντρου

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Ζαφειρόπουλος, Ντάσιος, Κανακούδης, Κώτσιος, Μαϊστόροβιτς, Ρόβας, Καζναφέρης, Μπουχάν, Ντιμπαλά, Μπακαγιόκο, Σίσιτς

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Μπαζίνσκι, Αναστασάκος, Μελισσάς, Φαβάλι, Σαρμιέντο, Σαγκανόφσκι, Τάτος, Καραγκούνης, Ολιβέιρα, Σκόνδρας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
ΒΟΗΘΟΙ: Σαραϊδάρης (Μακεδονίας), Τρύφων (Δράμας)