LIVE: Ηρακλής-Ολυμπιακός Βόλου 0-0 (Τελικό)

Τον Ολυμπιακό Βόλου υποδέχεται αυτήν την ώρα ο Ηρακλής στο "Καυτανζόγλειο", με στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας. Με στόχο το διπλό και οι παίκτες του Σάκη Τσιώλη ώστε να προσπεράσουν το "γηραιό" και να αναρριχηθούν στον βαθμολογικό πίνακα. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα μέσω του www.sport-fm.gr.

Τον Ολυμπιακό Βόλου υποδέχεται αυτήν την ώρα ώρα ο Ηρακλής στο "Καυτανζόγλειο", με στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας. Με στόχο το διπλό και οι παίκτες του Σάκη Τσιώλη ώστε να προσπεράσουν το "γηραιό" και να αναρριχηθούν στον βαθμολογικό πίνακα. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα μέσω του www.sport-fm.gr.

90+3' Λήξη αγώνα

87' Κίτρινη κάρτα στον Μάρα

84' Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι

83' Σουτ του Μαρτίν από τη γωνία της μικρής περιοχής, η μπάλα όμως πέρασε ψηλά άουτ

82' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ρομάν αντικαθιστά τον Πίτου Γκαρσία

81' Αλλαγή για τον Ολύμπιακό Βόλου. Ο Καπετάνος αφήνει τη θέση του στον Τομάς

80' Κίτρινη κάρτα στον Ζέλεσι

77' Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα

74' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βουτσιάς παίρνει τη θέση του Αραμπατζή

69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Κάστρο αντί του Ρίκα

68' Έξυπνη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Μαρτίν, αλλά ο Ελευθερόπουλος όντας σε σωστή θέση μπλοκάρει εύκολα

67' Σέντρα του Μπρέσκα από τα δεξιά, βολέ πάνω στην κίνηση από τον Καπετάνο, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Ελευθερόπουλου

59' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βέλλιος αντικαθιστά τον Στσοτ

56' Μακρινό σουτ του Μπρέσκα, μπλοκάρει ο Ελευθερόπουλος

52' Σέντρα του Χοσέμι, κεφαλιά προς τα πίσω του Ιάκομπ, μπλοκάρει εύκολα ο Γιακούποβιτς

48' Δυνατό σουτ του Ρόκα από διαγώνια αριστερά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Ελευθερόπουλου

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπρέσκα αντί του Καμπάνταη

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Καλύτερος στο πρώτο μέρος ο Ηρακλής έχει δημιουργήσει αρκετά προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να σκοράρει, χάνοντας δύο τετ α τετ. Μία καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου (με τον Καμπάνταη) που προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45' Δυνατό και πολύ άστοχο σουτ του Αραμπατζή λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή

40' Σουτ του Πίτου Γκαρσία, η μπάλα ψηλά άουτ

36' Τετ α τετ του Στσοτ με τον Γιακούποβιτς, ο μέσος του Ηρακλή φεύγει πλάγια αριστερά, με αποτέλεσμα ο πορτιέρο του Ολυμπιακού Βόλου να αποκρούσει το πλασέ του

32' Κίτρινη κάρτα στον Στσοτ για βουτιά μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου

31' Μακρινό φάουλ του Καπετάνου, η μπάλα περνάει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Ελευθερόπουλο

25' Σέντρα του Καπετάνου από τα δεξιά, ο Καμπάνταης έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά στην "καρδιά" της άμυνας του Ηρακλή, όμως δεν κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα, αλλά πάνω από την εστία

23' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι

21' Σουτ του Στσοτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας

19' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Μάρα, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Γιακούποβιτς, αλλά πλάσαρε πολύ άσχημα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων

17' Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι

12' Κόρνερ του Μάρα, καρφωτή κεφαλιά του Ντάνι, ο Ζέλεσι διώχνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.

10' Πιο επιθετικός στα πρώτα δέκα λεπτά ο Ηρακλής, ο οποίος δείχνει να παίρνει τον έλεγχο στον χώρο του κέντρου

1' Έναρξη αγώνα

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Κατσαμπής, Χοσέμι, Κυριαζής, Κανακούδης, Ντάνι, Πίτου Γκαρσία (82' Ρομάν), Αραμπατζής (74' Βουτσιάς), Στσοτ (59' Βέλλιος), Μάρα, Ιάκομπ
Στον πάγκο: Μπαντής, Λίμα, Κάτσικας, Σαρακατσάνος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σάκης Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Μάρτιν, Αλβάρεζ, Σανκαρέ, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Καμπάνταης (46' Μπρέσκα), Καπετάνος (81' Τομάς), Ζέλεσι, Ρίκκα (79' Κάστρο), Ρόκας
Στον πάγκο: Μαρούλης, Σολάκης, Ψυχογιός, Μητρόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος (Χίου)

ΒΟΗΘΟΙ: Καρσιώτης (Κορίνθου)-Τουμπακάρης (Αθηνών)

* Οκτώ νίκες και μία ισοπαλία (η μία για την δεύτερη κατηγορία) μετράει στα εντός έδρας παιχνίδια του με τον Ολυμπιακό Βόλου ο Ηρακλής, σε μια σαρωτική υπέρ του προϊστορία.

* Από ισοπαλίες προέρχονται και οι δύο ομάδες. 0-0 ο Ηρακλής στην Τρίπολη, κόντρα στον τοπικό Αστέρα και 1-1 ο Ολυμπιακός Βόλου υποδεχόμενος τη Λάρισα.

* Σίσιτς, Κομπαγιάσι και Παπαστεριανός οι απουσίες για τον Μαρίνο Ουζουνίδη. Ουμπίντες, Ρόκα, Φρατζιπάνε και Μόνχε από την πλευρά των φιλοξενούμενων.