NBA

«Καθάρισε» ο Γιάννης τους Γουόριορς (vids)

Με 15 πόντους του Γιάννη Αντετοκούνμπο στην τέταρτη περίοδο, οι Μπακς κατάφερε να επιστρέψουν στις νίκες, με την επικράτηση 107-98 στην έδρα των Γουόριορς.

Έστω και δύσκολα οι Μπακς κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες, αφού τα ξημερώματα επικράτησαν με 107-98 στην έδρα των Γουόριορς.

Το Μιλγουόκι χρειάστηκε για άλλη μία φορά τη βοήθεια του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος πέτυχε 15 πόντους στην τέταρτη περίοδο του αγώνα στο Γκόλντεν Στέιτ.

Ο Έλληνας σούπερ-σταρ κατάφερε να ξεχωρίσει, φτάνοντας στο 32ο double-double τη φετινή σεζόν, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 30 πόντους (με 10/21 σουτ - 1/7 τρίποντα), 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Κοντά σε απόδοση ήταν ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε 21 πόντους, ενώ ο Έρικ Μπλέντσο πρόσθεσε άλλους 16 πόντους.

Ο Άλεκ Μπερκς με 19 πόντους και οι Γκλεν Ρόμπινσον και Ντάμιον Λι με 15 πόντους έκαστος ξεχώρισαν για τους γηπεδούχους.