Κύπρος

Τριάρα ο ΑΠΟΕΛ στο ντεμπούτο Πουρσαϊτιδη

O ΑΠΟΕΛ επικράτησε 3-0 του Ερμή Αραδίππου στο «ΓΣΠ» και ανάσανε βαθιά ενόψει της συνέχειας, αφού έφτασε τους 19 πόντους σε 17 αναμετρήσεις, για να πάει 10ος, στο ντεμπούτο του Σάββα Πουρσαϊτιδη.

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε του Ερμή Αραδίππου 3-0 στο ντεμπούτο του Σάββα Πουρσαϊτίδη στον πάγκο του και ξεπέρασε τον αντίπαλο του στον βαθμολογικό πίνακα, κατά δύο πόντους. Στο ντεμπούτο του Έλληνα τεχνικού, οι «γαλαζοκίτρινοι» ήταν πολύ καλοί και έφτασαν σε μια μεγάλη σε έκταση νίκη, που τους φέρνει στους 19 πόντους

Ο Ερμής ξεκίνησε καλύτερα και είχε δοκάρι με τον Ρουσιά στο 22’, όμως ο Εφραίμ με εντυπωσιακό σουτ στο 27ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Στο 70’ οι Ζαχίντ και Κλωναρίδης συνδυάστηκαν για να κάνει το 2-0 ο Σαχάρ που πλάσαρε τον Καϊκέ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από ασίστ του Ντονγκαλά, ο Ισραηλινός στράικερ έκανε το 3-0.