Αγγλία

Γουέστ Μπρομ… πολύ σκληρή για να πεθάνει!

Η Γουέστ Μπρομ ξέρανε την παραπαίουσα Γουλβς (2-3) στο γειτονικό ντέρμπι και με τη 2η νίκη της στο πρωτάθλημα δείχνει πως θα τα δώσει όλα για την παραμονή!

Τουλάχιστον αμαχητί… δεν θα πέσει η Γουέστ Μπρομ!

Η ομάδα του Σαμ Αλαρντάις ξέρανε την παραπαίουσα Γουλβς (2-3) στο γειτονικό ντέρμπι και με τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, δείχνει πως θα τα δώσει όλα για την παραμονή.

Οι «λύκοι» έχουν συμπληρώσει, πλέον, έξι αγώνες χωρίς «τρίποντο» (4 ήττες) στο πρωτάθλημα, που είναι και το χειρότερο σερί τους εδώ και 1,5 χρόνο, με αποτέλεσμα να κατρακυλήσουν στη 14η θέση της Premier League.

Από την άλλη, η Γουέστ Μπρομ έφτασε τους 11 βαθμούς, παραμένοντας στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, αλλά δείχνει πολύ σκληρή για να πεθάνει.

Από το όγδοο μόλις λεπτό η Γουέστ Μπρομ έδειξε τις… ορέξεις της, με τον Περέιρα να ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως πριν την συμπλήρωση των 45 λεπτών η Γουλβς είχε πάρει το προβάδισμα.

Ο Σοάρες στο 38’ ισοφάρισε μετά από ασίστ του Μπόλι, ο οποίος στο 43’ διαμόρφωσε το 2-1, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου (52’) η Γουέστ Χαμ έφερε ξανά το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Ατζάγι και άνοιξε το δρόμο για την νίκη της ομάδας του, που ήρθε με δεύτερη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περέιρα, έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα του Κόντι.