Ισπανία

Τέζαρε την Σοσιεδάδ η Μπέτις

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν κατάφερε να νικήσει την Μπέτις, η οποία συνεχίζει αήττητη (2-2).

Συνεχίζει το βιολί της η Μπέτις και παραμένει αήττητη για 6ο σερί ματς. Αυτή την φορά δεν άφησε την Σοσιεδάδ να την νικήσει και μόλις πριν το τέλος ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ και το ματς κύλησε ισορροπημένα.

Με το που ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στο 48΄ο Ισάκ άνοιξε το σκορ για την Σοσιεδάδ, ενώ στο 57ο λεπτό ο Ογιαρθάμπαλ διπλασίασε τα τέρματα κάνοντας το 2-0.

Από κει και πέρα μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, το ματς κυλούσε με τις δυο ομάδες να πιέζουν, όμως αφήνοντας ανεκμετάλλευτες τις φάσεις που δημιουργούσαν.

Η Μπέτις, η οποία μετράει 6 παιχνίδια αήττητη, δεν άφησε ούτε την Σοσιεδάδ να την νικήσει και… ξύπνησε στο τέλος.

Στο 86΄ο Κανάλες μείωσε σε 2-1, ενώ ο Χοακίν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-2.