Χάντμπολ

Ο Γκαντής μοναδικός υποψήφιος για την προεδρία της ΟΧΕ

Χωρίς αντίπαλο «κατεβαίνει» στις ερχόμενες εκλογές της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος, ο νυν Πρόεδρός της, Κωνσταντίνος Γκαντής.

Κανένα άγχος για την επανεκλογή του ως Πρόεδρος της ΟΧΕ δεν θα έχει ο Κωνσταντίνος Γκαντής, αφού μετά τις ανακοινώσεις για τις υποψηφιότητες και τις αρχαιρεσίες που θα πραγματοποιηθούν με ηλεκτρονική ψηφοφορία την Κυριακή 21 Μαρτίου 2021, είναι ο μοναδικός υποψήφιος.

Αναλυτικά οι υποψηφιότητες για Πρόεδρο, εκπρόσωπο στην ΕΟΕ, μέλη Δ.Σ. ΟΧΕ και Εξελεγκτική Επιτροπή:

Υποψήφιος Πρόεδρος Δ.Σ. ΟΧΕ


Γκαντής Κωνσταντίνος (ΓΣ Πανελλήνιος)

Υποψήφιος για Τακτικό Μέλος στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή

Αγγελούδης Στυλιανός (ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας)

Υποψήφιος για Αναπληρωματικό Μέλος στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή

Σταματιάδης Κωνσταντίνος (ΓΕ Δράμας)

Υποψήφια Μέλη Δ.Σ. ΟΧΕ

1. Αμπατζίδης Ιωάννης (Α.Ε.Σ.Χ Πυλαίας)
2. Βιολιτζής Κωνσταντίνος (Γ.Α.Σ Κιλκίς)
3. Βουκλαρής Αντώνιος (Ηλυσιακός ΑΟ)
4. Ζαλώνης Φραγκίσκος (ΑΣΕ Δούκα)
5. Ηλιάδης Μιχαήλ (ΑΟ Προσοτσάνης)
6. Καραμπίνας Ιωάννης (ΑΟ Ιωαννίνων)
7. Κρανιώτης Βασίλειος (Αναγέννηση Άρτας)
8. Μαναβής Κωνσταντίνος (ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς)
9. Μανδάς Αθανάσιος (ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού)
10. Μουμτζιδέλλης Θωμάς (ΠΑΣ Αερωπός Έδεσσας)
11. Μπιτχαβά Ελπίδα (ΕΑΧ Χανιά)
12. Παπανικολάου Γεώργιος (ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου)
13. Πέτκος Αναστάσιος (Φ.Σ Αρίων Πτολεμαϊδας)
14. Σαουλίδης Δημήτριος (ΠΑΣ Φοίβος Συκεών)
15. Σταματιάδης Κωνσταντίνος (ΓΕ Δράμας)
16. Σταμούλης Στέφανος (ΓΑΣ Καματερού)
17. Σταυρακάκης Δημήτριος (Α.Γ.Σ Παπασιδέρης Κορωπί)
18. Φύκατας Γεώργιος (ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας)
19. Χειβιδόπουλος Αναστάσιος (ΓΑΣ Πολυνίκης Ναυπλίου)

*Οι πρώτοι 14 σε ψήφους εκλέγονται τακτικά μέλη Δ.Σ και οι υπόλοιποι 5 αναπληρωματικά μέλη Δ.Σ

*Το Δ.Σ της ΟΧΕ θα συμπληρωθεί με τον εκπρόσωπο του Πανελλήνιου Συνδέσμου Αθλητών Χειροσφαίρισης (ΠΣΑΧ), όπως προβλέπεται από το νέο αθλητικό νομοσχέδιο.

Υποψήφια Τακτικά Μέλη Εξελεγκτικής Επιτροπής

1. Κανόνης Άγγελος (Ολυμπιακός Κερατσινίου)
2. Παπαϊωάννου Σπυρίδων (ΓΑΣ Καματερού)
3. Πετρόπουλος Γεώργιος (Ηλυσιακός ΑΟ)

*Εκλέγονται τρεις (3)

Υποψήφια Αναπληρωματικά Μέλη Εξελεγκτικής Επιτροπής

1. Λέμης Νικόλαος (ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου)
2. Λαζόπουλος Δημήτριος (ΑΣ Άνοιξης Διονύσου)

*Εκλέγονται δύο (2)

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x