Γερμανία

Προβληματική η Μπάγερν (video)

Κακό πρόσωπο παρουσίασε η Μπάγερν και ηττήθηκε με 2-1 από το Αμβούργο για το τουρνουά Total Cup, που φιλοξενείται στο γήπεδο της Μάιντς και περιλαμβάνει αγώνες 60 λεπτών (30 ανά ημίχρονο).

Στο 7’ από τη σέντρα-φάουλ του Αόγκο και την τραγική έξοδο του Μάνουελ Νόιερ, πανάκριβου αποκτήματος του καλοκαιριού, ο Χέουνγκ Μιν Σον άνοιξε το σκορ. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο 19χρονος Νοτιοκορεάτης μετά από γύρισμα του Ντένις Ντικμάιερ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Οι Βαυαροί μείωσαν στο 57’ με σουτ του Τόνι Κρόος.

Νωρίτερα, στον πρώτο αγώνα του τουρνουά η Ντόρτμουντ επικράτησε της οικοδέσποινας Μάιντς με 1-0. Το μοναδικό τέρμα πέτυχε για τους πρωταθλητές ο νεοαποκτηθείς Κροάτης μέσος Ιβάν Πέρισιτς στο 33’ με κεφαλιά.