Ειδήσεις

Αποθεώνουν τον Σάντος στην Πορτογαλία

Εκτενή αναφορά στην πρόκριση της Εθνικής Ελλάδας στην τελική φάση του Euro 2012 κάνει ο πορτογαλικός Τύπος, ο οποίος αποθεώνει τον Φερνάντο Σάντος για το αήττητο σερί του στον πάγκο της «γαλανόλευκης».

Διαβάστε αναλυτικά

abola.pt: «Η Ελλάδα του Φερνάντο Σάντος πέρασε, η Κροατία στα πλέι οφ

Η Εθνική Ελλάδας του Φερνάντο Σάντος προκρίθηκε στα τελικά του Euro 2012 μετά τη νίκη (2-1) επί της Γεωργίας

Στον έκτος όμιλο της προκριματικής φάσης η Γεωργία προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με γκολ του Ταργκαμάτζε. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι Έλληνες συσπειρώθηκαν και ακολούθησαν τις οδηγίες του Φερνάντο Σάντος. Ο Φωτάκης (στο 80’) και ο Χαριστέας (στο 85’) πέτυχαν τα δύο γκολ της Ελλάδας
».

record.pt: «Ο Φερνάντο Σάντος νίκησε και παρέμεινε αήττητος
Η Ελλάδα νίκησε (2-1) στην έδρα της Γεωργίας

Ο Πορτογάλος τεχνικός Φερνάντο Σάντος, μία μετά τα 57α γενέθλιά του, πήρε το καλύτερο δώρο από τους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι επικράτησαν 2-1 στην έδρα της Γεωργίας.

Η Ελλάδα παρέμεινε αήττητη και προκρίθηκε απευθείας στην τελική φάση του Euro 2012
».

ojogo.pt: «Ο Σάντος γιόρτασε το αήττητο σερί του

Ο Φερνάντο Σάντος παρέμεινε για ακόμη ένα παιχνίδι αήττητος στον πάγκο της Εθνικής Ελλάδας, η οποία νίκησε 2-1 τη Γεωργία και πήρε την απευθείας πρόκριση στην τελική φάση του Euro 2012.

Ο Πορτογάλος τεχνικός έμεινε για 16ο σερί ματς αήττητος και έσπασε το προηγούμενο σερί του Ότο Ρεχάγκελ, ο οποίος δεν είχε χάσει σε 15 αγώνες
».

dn.pt/desporto: «Ο Όλυμπος είναι κοντά στην Ευρώπη για τους Έλληνες με τον Φερνάντο Σάντος».

Επιμέλεια: Σταύρος Καλογεράκης