Γενικά

Το ασύλληπτο γκολ του Τρεζεγκέ!

Τη δεύτερη… εφηβεία του περνάει ο Νταβίντ Τρεζεγκέ στην Αργεντινή με τη φανέλα της Ρίβερ Πλέιτ, η οποία χθες έπαιζε με την Φέρο Καρίλ Οέστε (3-0). Οι «εκατομμυριούχοι» προηγούνται με δύο γκολ και έχουν απομείνει περίπου έξι λεπτά για την ολοκλήρωση των ενενήντα λεπτών της αναμέτρησης. Η μπάλα φτάνει στον 35χρονο επιθετικό, ο οποίος με ασύληπτο γυριστό σουτ γράφει το τελικό 3-0 και το Μονθμεντάλ παίρνει φωτιά!

Τη δεύτερη… εφηβεία του περνάει ο Νταβίντ Τρεζεγκέ στην Αργεντινή με τη φανέλα της Ρίβερ Πλέιτ, η οποία χθες έπαιζε με την Φέρο Καρίλ Οέστε (3-0).

Οι «εκατομμυριούχοι» προηγούνται με δύο γκολ και έχουν απομείνει περίπου έξι λεπτά για την ολοκλήρωση των ενενήντα λεπτών της αναμέτρησης.

Η μπάλα φτάνει στον 35χρονο επιθετικό, ο οποίος με ασύληπτο γυριστό σουτ γράφει το τελικό 3-0 και το Μονθμεντάλ παίρνει φωτιά!

Το γκολ του Γάλλου στράικερ ξεσήκωσε τους οπαδούς των γηπεδούχων, οι οποίοι φώναζαν ρυθμικά το όνομά του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τρεζεγκέ έχει παίξει σε οχτώ αγώνες της Ρίβερ και έχει πετύχει επτά τέρματα.