Γαλλία

Γκουφράν ο… λυτρωτής

Με το γκολ του Γκουφράν στο 87ο λεπτό, η Μπορντό επικράτησε με σκορ 1-0 της Τουλούζ στο ντέρμπι της νοτιοδυτικής Γαλλίας, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική τη Ligue 1. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη, ύστερα από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα, για τους Γιρονδίνους, όπου ανάγκασαν τους φιλοξενούμενους να παραμείνουν στην τέταρτη θέση του Championnat και τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Με το γκολ του Γκουφράν στο 87ο λεπτό, η Μπορντό επικράτησε με σκορ 1-0 της Τουλούζ στο ντέρμπι της νοτιοδυτικής Γαλλίας, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική τη Ligue 1.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη, ύστερα από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα, για τους Γιρονδίνους, όπου ανάγκασαν τους φιλοξενούμενους να παραμείνουν στην τέταρτη θέση του Championnat και τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή.